• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Drobny apel do forumowiczów

Object Storage Arubacloud
+13 głosów
295 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w Sprawy forum przez niezalogowany
edycja 28 marca 2016
Jak wszyscy dobrze wiemy forum zostało stworzone po to, byśmy mogli wszyscy się doskonalić - osoby, mające problem mogą zadać pytanie i dostaną odpowiedź, dzięki uprzejmości osób, które na nie odpowiadają. Jednak co mnie kłuje w oczy - dlaczego niektóre osoby tworzą temat, zadają pytanie, omawiają problem, jednak gdy same dojdą do rozwiązania, być może dzięki swojej pomysłowości, bądź po prostu internetowi - nieistotne - to zamykają temat/wstawiają wpis "Problem rozwiązany" albo "niekatualne, udało mi się naprawić" bez wyjaśnienia jakie było rozwiązanie.

No kochani... grajmy jako drużyna albo nie grajmy wcale. Wiem, że to może przypadkiem, że ktoś po prostu nie zastanowił się i zajęty własnym projektem nie zorientował się by napisać rozwiązanie, na które wpadł na forum - ale jednak starajmy się pamiętać o tym. Skoro liczymy na to, że ktoś nam pomoże, to jeśli damy radę sami rozwiązać dany "konfikt informatyczny" to myślmy także o "potomnych", które w przyszłości będą przeglądać taki temat.

Pozdrawiam

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
No i myślę, że osoby zadające pytanie, uzyskawszy pomoc, powinny wynagrodzić osoby od których ją uzyskały, ponieważ takie osoby, męczą się czasem kilka godzin aby pomóc... Mam na myśli głos w górę i miano najlepszej odpowiedzi.
+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez easytodo Mądrala (5,380 p.)

A mnie to kłuje w oczy: 

 (...)Jednak co mnie kuje w oczy(...)

 A tak serio to masz całkowitą rację i w podpinam się do prośby ;)

1
komentarz 28 marca 2016 przez niezalogowany
Patrz Pan, literówka, dzięki ;)
+1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Dodam jeszcze to chamskie ukrywawanie odpowiedzi, po jej uzyskaniu...
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Fajnie by było gdyby taki potomek jak to bardzo pięknie ujołeś mógł użyć mózgu. Czyli wpisanie prostej frazy w wyszukiwarkę tego forum. Na przykład:

- "Jaki język na początek"

- "O tutaj mam błąd"

- "Jejku to nie działa, gdzie jest błąd POMOCYYYYYYYYYYYYYYY"

itd.
1
komentarz 28 marca 2016 przez niezalogowany
Część tytułów tematów także nie sprzyja późniejszym wyszukiwaniom.
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Wiecie, według mnie jest dobrze jak jest... Ktoś zawsze będzie szukał gotowej odpowiedzi, a powinien sobie stworzyć ją sam i wygłówkować co to jest za satysfakcja z copy paste trzeba zrozumieć problem by być lepszym. Ukrywanie też odpowiedzi pewnie jest tym sprowokowane, że ktoś myśli że jest świetnym programistą i ktoś mu odrazu będzie kradł kod, edytował i rozpowrzechniał. Temat według mnie lekko bez sensu bo jest jałową dyskusją, mówić każdy będzie ale jesteśmy ludźmi, robiliśmy tak i będziemy robić ze względu na ochronę naszej pracy oraz by jak to powiedzieć fachowo "komuś nie poszło łatwiej niż nam" ale i o to chodzi więcej się nauczymy :D Wszystko z kulturą panie i panowie
2
komentarz 29 marca 2016 przez niezalogowany
Rozumiem o co Ci chodzi... ale zaraz zaraz - od kiedy forum jest jednostronne? Wówczas gdy wychodzimy o rękę o pomoc do forumowiczów to czemu jej sami nie podamy gdy będziemy mieli możliwość? To trochę przeczy idei forum. W takim razie usuńmy te forum, zostawmy tylko jakieś pojedyńcze tematy, a reszte oddelegujmy do google.
komentarz 30 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Witam,

Mam zapytanie jak zamyka się takie coś i gdzie jest jakiś przycisk gdzie to się zamyka coś gdzieś się wpisuje?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 308 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 124 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2017 w C i C++ przez CPP_Newbie Użytkownik (770 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...