• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

wyśrodkowanie divów HTML5

Object Storage Arubacloud
0 głosów
719 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany
Witam, mam problem z wyśrodkowaniem main w HTML5, oraz pozbycia się górnej przestrzeni. Przeszukałem internet ale wiem, że błąd występuje gdzieś indziej.

http://wklej.org/id/2179750/

http://wklej.org/id/2179751/

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Po pierwsze nazywaj wszystko po angielsku. Przez 10 minut szukałem, dlaczego nic mi się nie formatuje, dopiero później wpadłem na świetny pomysł, że może jest zła implementacja pliku CSS.

Masz tutaj w flexie to zrobione, działać działa, ale nie wiem czy Cię to satysfakcjonuje.

https://jsfiddle.net/L60njo08/

 

P.S.

Nie wiem gdzie się uczyłeś, ale otwieranie klamry w CSS powinno być w tej samej linii co selektor, a nie oddzielone enterem. Nie wiem co to za nawyki, ale je zmień.
komentarz 28 marca 2016 przez niezalogowany
czyli nie dałem </style> i to był problem??
komentarz 28 marca 2016 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
Serio masz do niego pretensje o to jak otwiera klamry selektora w css'ie ?
komentarz 28 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Kod ma być czytelny dla wszystkich, a nie dla niego samego. Jak chce pomocy powinien dostosować się do ogółu, a standardem jest to co napisałem.

Nie chodziło o style, tylko o to, że nie masz zdefiniowanej szerokości w main. Ja zrobiłem Ci to na flexie i to działa, ale nie wiem czy tak chcesz, bo to jest nowe rozwiązanie, które nie wspiera wszystkich przeglądarek.
komentarz 28 marca 2016 przez niezalogowany
pierwszy raz tworzę stronę w HTML5 a ostatni raz pisałem stronę 6 lat temu i trochę pozapominałem. Teraz już będę wiedzieć co i jak
komentarz 28 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Na początek przypomnij sobie podstawową wiedzę, bo powielasz niektóre właściwości niepotrzebnie, zapisy itp itd

Do tego design też się zmienił przez te 6 lat, więc dobrze jakbyś sobie zakodował coś na wzór.
komentarz 28 marca 2016 przez niezalogowany
właśnie robię prowizoryczną stronę dla forum żeby sobie przypomnieć, oraz poznać HTML
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez niezalogowany
edycja 28 marca 2016
body
{
	margin: 0;
}
main
{
	margin: 0 auto;
	width: 800px;

	/* 
		kolor tła jako podgląd,
	 	gdzie znajduje się element <main>
	*/

	background-color: #81EFAD;

}
main:after{
	content: "";
	display: block;
	clear: both;
}

margin: auto działa tylko dla elementów o zdefiniowanej szerokości, wystarczy dodać do main interesujący Cie width.

main:after załatwia bałagan narobiony przez pływające elementy w main. (bez tego margin: auto dla main w tym przypadku nie zadziała)

body margin: 0; i pusta przestrzeń na górze znika : )

komentarz 28 marca 2016 przez niezalogowany
aaa... nie wiedziałem o tym. Trochę to pogmatwane i muszę to przetrawić
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez rulesowner Nowicjusz (200 p.)
Aby pozbyć się górnej przestrzeni usuń margines dla h1 w headerze oraz margin:5px w body;
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

Znaczniki z HTML5 +1

Nie jestem przekonany do h1, h2, h3, h4, h5, h6... -1

wyśrodkowaniem main w HTML5

dla diva w CSS:

margin-left: auto;
margin-right: auto;

Powinno działać

komentarz 28 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)

Ma zapis

margin: 0 auto;

więc nic mu to nie da. Jak ktoś wyżej napisał, musi mieć zdefiniowaną szerokość main.

komentarz 28 marca 2016 przez niezalogowany
nie powiedziałem że nie możecie modyfikować mojego kodu

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 285 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2017 w HTML i CSS przez Michał Wołoszyn Początkujący (380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 264 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2020 w HTML i CSS przez Wiktor Koźlik Użytkownik (950 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 401 wizyt
pytanie zadane 25 października 2016 w HTML i CSS przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,882 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...