• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Dlaczego menu nie jest szerokie na całą stronę?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2016 w HTML i CSS przez VeniK Początkujący (270 p.)
zamknięte 27 marca 2016 przez VeniK
Postanowiłem cofnąć się nieco i przeczytałem kursy HTML i CSS od W3C, żeby się nieco douczyć. Później postanowiłem zrobić z tego jakąś stronę testową. Najpierw zrobiłem na starym laptopie, co do niej też będę chyba miał pytanie, ale to innym razem. Teraz jestem na drugim laptopie i jest już nieco późno w nocy (01:07 :D), być może dlatego mój mózg nie pracuje już na logicznym poziomie... ale za chiny nie mogę pojąć, czemu moje menu nie jest szerokie na całą stronę tylko urywa się tam gdzie kończy się ostatni link... Zgaduję, że brakuje jakiejś banalnej rzeczy, ale na prawdę nie mam pojęcia o co chodzi :D I to mnie masakrycznie nurtuje i już denerwuje, dlatego pytam i proszę was o małą pomoc... Tutaj kod strony:

http://cssdeck.com/labs/full/occj8dol

Z góry dziękuję za pomoc. A, i gdyby dało się jeszcze później wyśrodkować te linki w menu byłbym wdzięczny bardzo...
komentarz zamknięcia: Dostałem odpowiedź na pytanie

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez emilime Nowicjusz (220 p.)
Być może jest to wina tego, że Twoje menu jest zrobione w formie listy a nie div'ów
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)

Twoje menu jest na całą szerokość. Można to wywnioskować po zbadaniu elementu - ul ma 100% szerokości.
Jeżeli chcesz aby całe menu miało background zielony ustaw to dla elementu ul, a nie li [tak samo z border-bottom]

Jak wyśrodkować elementy? Możesz zrobić to za pomocą flexbox-a. Co to jest tutaj: https://css-tricks.com/snippets/css/a-guide-to-flexbox/
A jak osiągnąć takie wyśrodkowanie:
 

ul{
  display: flex;
  justify-content: center;
}

 

komentarz 27 marca 2016 przez VeniK Początkujący (270 p.)
No tak jak myślałem, masakrycznie głupi błąd :D A tyle nad tym siedziałem...

Dzięki za ten flexbox! Panu wyżej też za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 986 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2017 w HTML i CSS przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2016 w HTML i CSS przez PieroQQ Początkujący (420 p.)

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,882 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...