• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyśrodkowanie menu w CSS-problem

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
183 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w HTML i CSS przez Akali Nowicjusz (180 p.)
Cześć,mam pytanie jak wyśrodkować menu ?

Aktualnie mam tak :

http://s5.ifotos.pl/img/1jpg_swqwqqa.jpg

A chciałbym żeby było po środku.

Zawartość CSS : http://wklej.to/6E9TH

6 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)

Jak się domyślam menu jest w #menu? Jeżeli tak to ustaw tam 

margin: 0 auto

Jak to nie podziała to

text-align: center
+1 głos
odpowiedź 26 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
1. Nie wrzucaj zdjęć kodu... Użyj pastebin, codepen, nawet możesz dodać kod w poście.

2. Nie wrzuciłeś kodu html, ale myślę że margin: 0 auto powinieneś dodać do #menu.
0 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez Mr. Mustache Początkujący (350 p.)

Menu, listę ustaw na: display: inline-block; w kontenerze, w którym jest nawigacja dodaj text-aligncenter;

 

0 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez Akali Nowicjusz (180 p.)
Żadna z podanych przez was opcji nie działa dodałem margin auto do menu i nic display inline to samo nic,text-algin:center także nic nie pomaga.
1
komentarz 27 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Więc może odnieś się do moich rad wyżej, i pokaż nam swój kod html? Nie możemy na ślepo przewidzieć gdzie wstawiłeś swoje klasy. Tylko proszę Cię odnieś się również do mojej pierwszej rady i nie wstawiaj zdjęcia kodu, a tym bardziej w osobnym linku.(ale oczywiście w ogóle tego nie rób)
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)

Sprecyzuj w CSS jaki margin czyli czyli left auto edcetera... w razie braku reakcji to dodaj deklarację 

margin-left:auto !important;
margin-right:auto !important;
Powodzenia.
komentarz 27 marca 2016 przez arces Pasjonat (17,700 p.)
Widzę dużo osób idzie na łatwiznę i woli dodać !important, niż poszukać poprawnego kodu. Tego powinno się używać w ostateczności, a nie przy tak małym kodzie. Po prostu bez HTML'a to możemy wróżyć co ta osoba zrobiła i na podstawie samych class tego problemu mu nie rozwiążemy.
komentarz 27 marca 2016 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Z tym, że podałem by sprecyzował sobie o jakie marginy odnośnie tego ID w CSS. Może być jeszcze tak, że to menu ma coś wspólnego z biblioteką jQuery lub javascript. Jak by kierownik podał źródło strony to by było o niebo lepiej.
0 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez Mr. Mustache Początkujący (350 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 442 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w Sieci komputerowe, internet przez razor6017 Użytkownik (780 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2019 w HTML i CSS przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 610 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2019 w HTML i CSS przez Strugaczka Początkujący (260 p.)

92,596 zapytań

141,446 odpowiedzi

319,720 komentarzy

61,980 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...