• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka technologia do animacji na WWW

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,240 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez Wally Bywalec (2,840 p.)
Wiem, że kiedyś był flash, teraz html5 canvas, css3, js - tak szybki jak usain bolt na 100. Ale do rzeczy, bo nie siedzę głeboko w webie tylko znam ogólne info to co wyżej napisałem. Chciałbym zrobić sobie pewną animację na stronę gdzie jakiś ludzik zjeżdża po linie po budynku, wyjmuje młotek, coś tam uderza. No i w czym to zrobić? Flash był chyba do tego super bo było oprogramowanie, można było wszystko zaprojektować. A w canvasie to jak to zrobić?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tu masz przykładowy kurs :) :http://kursjs.pl/kurs/canvas/canvas_animacja.html

A efektem tego kursu jest taki biegający z pistoletem pamperek, masz go na dole strony :) Ja polecam właśnie Canvas, ponieważ urządzenia mobilnie nie obsługują domyślnie flasha, trzeba go samemu instalować, a poza tym we flashu na różnych stronach czychają niebezpieczeństwa(jednego sam doświadczyłem) a do tego flash zamula. Pozdrawiam :)
komentarz 20 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
A jak robią bardziej zaawansowane animacje? Też w wyniku prób i błędów notepad++ + przeglądarka? Nie mają jakiegoś narzędzia do tego? Czy używają po prostu takiego photoshopa do narysowania sobie a potem tną to i robią animacje w notatniku?
komentarz 20 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Najpierw naucz się robić te podstawowe :)
komentarz 20 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie jestem super zawaansowanym webmasterem, ale to wygląda raczej tak jak w css - metodą prób i błędów. Tobie chodzi o coś takiego jak WYSIWYG? Co prawda nie do projektowania stron, tylko animacji? Bo z tego co wiem flash ma coś takiego, tu piszesz tylko kod :) Pozdrawiam :)
komentarz 20 kwietnia 2015 przez Wally Bywalec (2,840 p.)
Flash miał programy w których można było pędzlem narysować, przetestować animacje, dodać kod itd. Czyli wychodzi na to, że pisze się tylko kod w notatniku. Będę potrzebował zrobić taką fajną animacje że zjeżdża robotnik po linie i będzie młotkiem gdzieś tam uderzał.

A słuchajcie, bo to jest 2d, a jakbym chciał żeby ten robotnik głową obrócił czy coś, jakbym chciał jakąś izometrię że obraz nie byłoby z boku ale bardziej jakoś po skosie... Wykonalne to? Robią tak? Pytam konkretnie, bo potrzebowałbym prostą ale dobrze zrobioną animację.
komentarz 20 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja tego niestety nie wiem, nie jestem zawaansowanym webmasterem :( Ale myślę, że da się wszystko zrobić :D Da się canvasami robić nawet grafikę 3D(http://www.arc.id.au/Canvas3DGraphics.html), więc czemu by się nie dało zrobić tego, co ty chcesz :)
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Na upartego dasz radę w CSS'ie.

[LINK]

0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 267 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez memory158 Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 319 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2017 w Grafika i multimedia przez Muhin Gaduła (4,120 p.)

92,579 zapytań

141,431 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...