• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy da się zrobić, aby tekst napisany w inpucie automatycznie był zapisywany jako zmienna?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
531 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2016 w PHP przez TheBan Obywatel (1,400 p.)
Witam! Mam pytanie. Czy da się zrobić, aby tekst napisany w inpucie automatycznie był zapisywany jako zmienna? i naprzykład mamy input <input  style="width:200px;height:20px;border:1px solid;resize:none;" placeholder="Adres e-mail"  /> i jeżeli co kolwiek wpisze tam użytkownik, aby zapisywało się jako zmienna, może być po naciśnięciu przycisku. Bardzo zależy mi, aby było to napisane w czystym php i/lub html , ale proszę o byle pomoc.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 23 marca 2016 przez TheBan
 
Najlepsza

automatycznie był zapisywany jako zmienna

Automatycznie czyli jak bo nie kumam. Możesz nadać polu nazwę (name), wsadzić to w formularz i po jego wysłaniu w PHP odczytać to co ktoś tam wpisał. No i przypisać do zmiennej oczywiście też sobie możesz, co za problem.

Tak samo w JS, tyle że tu bez przeładowania możesz sobie odczytać to co wpisał użytkownik w pole.

Opisz dokładniej o co chodzi bo ja nie za bardzo rozumiem, nie ma żadnego problemu aby w PHP po wysłaniu formularza odczytać to co wpisał użytkownik w pole, najzwyklejszy formularz i POST lub GET.

+1 głos
odpowiedź 23 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Przecież to zwykły formularz?

1 wpisujesz dane do inputa

2 wysyłasz formularz submitem

3 odbierasz dane w php  tablicy post/get, ale odbieraj post ze względu na bezpieczeństwo,  $_Post['nameInput'] i zapisujesz do zmiennej sobie to np $a=$_Post['nameInput'];
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
edycja 23 marca 2016 przez Ivan

? Przecież jeżeli wysyłasz jakiś formularz [Klikasz przycisk] to automatycznie tworzysz tablicę GET lub POST. Wystarczy nadać tylko inputowi atrybut name i możemy z tego korzystać.
 

<?php
$moja_zmienna = $_POST["name"];

 

komentarz 23 marca 2016 przez TheBan Obywatel (1,400 p.)
A i znalazłem chyba pewien mały bug na stronie xD , gdy komuś zabiorę naj to nie mogę dać drugiego ;P Dam jak się pojawi
komentarz 23 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Jesteś pewien? Może spróbuj odświeżyć stronę czy coś, nie trafiłem nigdy na problem z dawaniem najlepszych odpowiedzi.

O, chyba jednak podziałało. Dzięki ;)
komentarz 23 marca 2016 przez TheBan Obywatel (1,400 p.)
już się pojawiło ;) Nwm od czego,ale jak odświeżałem to się nie pojawiało, może trzeba było po prostu poczekać
komentarz 23 marca 2016 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Pewnie, że na odwrót. Chciałem pierwsze po prostu napisać $_POST["name"], ale pomyślałem, że mogą być z tym problemy [Jak zapisać do zmiennej].
Nie jestem pewien, ale to chyba i tak zadziała. Ale i tak jest to do poprawienia
1
komentarz 23 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
"Pewnie, że na odwrót."  "Nie jestem pewien, ale to chyba i tak zadziała."

Nie ma w tej Twojej odpowiedzi logicznego sensu, nie wiem co chciałeś przekazać bo raz piszesz tak a raz tak. Napisałeś, że to chyba i tak zadziała ("to" czyli kod taki jak był wcześniej?) więc dla pewności prostuję iż oczywiście ten poprzedni kod nie ma prawa zadziałać do odczytania przesłanej wartości.

https://3v4l.org/IIlpN
–1 głos
odpowiedź 28 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
style="width:200px;height:20px;border:1px solid;resize:none;"

A CSS od czego jest?

Wracając do pytania, to zwykły formularz, dane POST`em, poczytaj o tym w MANUALU, a sam to zrobisz ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,515 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 308 wizyt

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...