• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CodeBlocks no such file or directory

Object Storage Arubacloud
+1 głos
4,274 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez NarmiaN Nowicjusz (210 p.)
Witam. Mam problem z programem codeblocks. Zainstalowałem najnowszą wersję ze strony wydawcy tego programu i jakiejkolwiek wersji nie pobiorę, mam tu na myśli pełną instalację oraz wersje bez instalacji to przy próbie skompilowania czegoś wyskakuje problem no such file or directory <iostream>. jak naprawić ten problem? miał ktoś podobnie? Pobrałem wersje mingw z zainstalowanym kompilatorem, próbowałem przywrócić ustawienia domyślne i nadal nic.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 marca 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Daj screena CodeBlocksa.
0 głosów
odpowiedź 15 marca 2016 przez xyz xyz Nowicjusz (180 p.)
edycja 15 marca 2016 przez xyz xyz
napewno źle napisałeś kod czyli napisz jeszcze raz dokładnie ten kod źródłowy i pamiętaj musisz pamiętać o tokenach czyli :: ; itp. powodzonka i cierpliwości polecam kurs w necie http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1#/kursy/?nro=1 bardzo mi pomógł itp. ;)
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
A jakie masz rozszerzenie pliku z kodem? :P Jeśli .c, to musisz zmienić na .cpp lub .cxx czy tam inne, które tylko IDE uzna za rozszerzenie pliku z kodem w C++.
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2016 przez MILLERTdev Użytkownik (900 p.)
Zmień rozszerzenie pliku na *.cpp, domyślnie będzie c z tego co pamiętam. Ten sam błąd ci wywali, jeśli działasz na plikach i zapomnisz dodać plik *.txt do miejsca z plikiem wykonywalnym *.exe. Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 766 wizyt
pytanie zadane 19 września 2016 w C i C++ przez Masorro Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,309 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2015 w C i C++ przez koralina19 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 458 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2018 w C i C++ przez Dani3l Bywalec (2,160 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...