• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie Wężyk

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,673 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2016 w C i C++ przez CichoCiemny Początkujący (480 p.)

http://main.edu.pl/pl/archive/ilocamp/2010/wez   << Treść zadania
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co powinienem zmienić w moim kodzie źródłowym żeby to w końcu zadziałało? 
Albo jakaś wskazówka, bo nie mam pomysłu jak to zapisać :/

#include <iostream>

using namespace std;

int n,m;
int l=0;

int main ()
{
        cin >> n;
        m=n;
        while (l<n)
        {
            l++;
        if (l%2!=0)
        {
            for (int i=1; i<=m; i++)
            {
                cout << i << " ";
            }
            cout << endl;
            m=m*2;
        }
        else
        {
            for (int j=m; j>m/2; j--)
            {
                cout << j << " ";
            }
            cout << endl;
            m=m/2;
        }
        }
    return 0;
}


 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 marca 2016 przez Mesiak Bywalec (2,380 p.)

Witaj zająłem się tym zadaniem z ciekawości i udało mi się napisać kod który uzyskał maksymalną liczbę punktów przy teście. Może nie jest on najładniejszy i najczytelniejszy, ale nie posiadam jeszcze umiejętności pisania przejrzystego kodu dla innych. Postarałem się go jak najlepiej opisać. Jeżeli dalej nie uporałeś się z zadaniem to przeanalizuj to jak go stworzyłem, zobacz jak działa i napisz coś na jego zasadzie.

#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{
int n, liczba = 1; // zmienna liczba przyjmuje na poczatku wartosc 1, poniewaz musimy zaczac od 1.
cin >> n;
int pomocnicza = n -1 ; // wazne jest zeby zainicjowac dopiero po wprowadzeniu wartosci do zmiennej n.
bool zmiana = true; // prosty przelacznik zeby wypisywac liczby na przemian od najwiekszej i od najmniejszej.
for (int i = 0; i<n; i++)// petla na ilosc wierszy
{

 for (int j = n; j>0; j--) // petla na dlugosc wiersza
 {
    if(zmiana)// petla wykonujaca sie dla nieparzystych numerow wiersza wypisujaca liczby od najmniejszej
    {
    cout << liczba << " " ; // wypisywanie liczb od najmniejszej
    }
    else // ta petla wykonuje sie dla parzystych numerow wierszy
    {
    cout << liczba+pomocnicza << " " ; // tu nastepuje zwiekszenie naszej liczby o pomocnicza(n-1)
    pomocnicza-=2; // zmniejszamy ja o 2 dlatego ze jednoczesnie na dole zwiekszamy nasza zmienna liczba przez co ciagle zachowujemy zasade.
    }
 liczba++; // naturalne zwiekszenie zmiennej liczba o 1;
 }
pomocnicza= n - 1; // przywrocenie zmiennej pomocnicza do pierwotnego stanu aby kontynuowac nasze wypisywanie
cout << endl; // to sluzy jako przerwanie przejscie do nowego wiersza
zmiana = !zmiana; // tu zmieniamy na przemian nasze wypisywanie liczb;
}
}

 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 358 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 198 wizyt
pytanie zadane 1 grudnia 2023 w Matematyka, fizyka, logika przez overcq Pasjonat (21,710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 12 października 2023 w Offtop przez paweł grabowski Nowicjusz (130 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...