• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Logika klas-Karcianka

Object Storage Arubacloud
+1 głos
298 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w Java przez Boshi VIP (100,240 p.)
Może ktoś doradzić jak powinna wyglądać logika klas gry karcianej RPG?

Narazie mam;

klasa talia-przechowuje karty w liście typu karta

klasa gracz- wiadomo odpowiada za grę

klasa StartGry-wywołuje startowe okno i tworzy obiekt klasy GRA z jej metodami

Klasa Gra- zarządza aktualną rozgrywką.

Nie bardzo wiem jak połaczyć zdjęcia kart z odpowiednimi  klasami stworków. W sensie, że np  zdjęcie PiesekReksio ma 2/2 statystyki i jemu trzeba przyporządkować klasę Piesekreksio z tymi statystykami.

 

Ewentualnie inne porady :)?

6 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez daan Pasjonat (17,640 p.)
Ja bym polecal zrobic klase karta ktora jest szablonem dla wszystkich kart w tym ma miejsce na zdj oraz opis statystyk bo robienie klasy dla kazdej karty z osobna bylo by bez sensu klasa talia ma w sobie tylko liste ? Jesli tak tez slabo lepiej by bylo juz stworzyc liste o nazwie talia w klasie gracz :p fajnie by bylo jakbys cos wiecej o tych klasach napisal ;D
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Dzięki za pytanie, mam podobny problem, szukam właśnie odpowiedzi na ten temat, ale jak widać, najprostsze odpowiedzi są najlepsze.
Nie będę dublował pytania, po prostu się podepne.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Polecam używania enumeracji. Przydaje się przy tego typu projektach.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
Obiekt gracz , klasa main z metoda Main ;) odpalajaca okno gry obiekt system pobaw sie super klasami i dziedziczeniem klas abstrakcyjnych ^^
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Gdyby  to było takie proste ;D

Karta jest klasą abstrakcyjną z której wywodzi się klasa stronnik z owymi statystykami. Do tego klasa Gra implementuje osobny interfejst menu.

Z tą klasą talia właśnie myślę, może i kolega ma racje tutaj by stworzyć w klasie gracz. Chyba, że coś jeszcze wymyślę i talia będzie zawierałą inne metody też;p
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Do.Zzay Mądrala (5,700 p.)
Jeżeli o to Ci chodzi to zrób atlas, przechowujący stworzone karty (np. twój PiesekReksio, czy BabaJaga) i następnie z tego atlasu tworzysz karty które są kopiami tych z atlasu.
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To mam klasę karta i z nie jwywodzi się klasa Stronnik na podstawie której tworzę obiekty-karty.

Niech mi ktoś powie jak powiązać buttona z obiektem ? w Sensie takim, że button to jest karta którą klikam, ale musi zawierać oczywiście statystyki- czyli

Mam w ręce 5 buttonów-kart, naciskam na jedną z nich, pojawia się na środku stołu. W kolejnej turze mogę nią zaatakować, tylko jak skoro to jest button- powinien być powiązany z obiektem stronnik
0 głosów
odpowiedź 24 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Programowanie wiąże się z logiką, a Ty tego nie wiesz?
komentarz 24 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jak już się nauczysz pętli for to może kiedyś zrozumiesz, że na poziomie OOP pewne układy logiczne nie są takie proste jak się wydaje. Szczególnie jak ma się doczyniania z podziałem na odpowiednie klasy oraz zarządzanie projektem.
komentarz 24 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Przecież każdy zaczynający programowanie powinien na początku wszystko łapać. Nie widzę tutaj powodu żebyś się pytał o tak elementarne rzeczy porównując to z Twoją wiedzą.
komentarz 24 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Skoro to są tak elementarne rzeczy to proszę wytłumacz mi ? najlepiej rozrysuj mi diagram klas i przypadków w UML. Ja tam nie kwestionuje tego, że zaczynasz, ale to, że piszesz w innych tematach o rzeczach ktorych nie rozumiesz. Jak możesz rozumieć rekurencję i nie znać podstawowej pętli ?
komentarz 24 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Widać, że na prawdę masz problem z logiką. Czy napisałem, że odppowiedziałem na to pytanie? Nie. Nie odpowiedziałem na to. W tej chwili nie rozumiem po co skomentowałeś tamten temat. Chcesz się dowartościować na mniej doświadczonych programistach? Z tego co wiem, programiści to grupa bardzo wyrozumiała dla początkujących. Powinieneś trochę przystopować z takim zachowaniem.
komentarz 24 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Zatem chyba sam nie rozumiesz co napisałeś.  Nie ważne idź poćwicz pętle :)
komentarz 24 kwietnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Dalej nie rozumiem po co mnie zjechałeś za rekurencje jak nawet na to pytanie nie odpowiedziałem. Możesz mi to wytłumaczyć? Bo bezpodstawnie mnie obrażasz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 137 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2022 w Java przez komboboost0 Użytkownik (570 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w Java przez Sypni Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...