• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona - co o niej myślisz?

0 głosów
612 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez TenTakiTam Bywalec (2,460 p.)
edycja 19 kwietnia 2015 przez TenTakiTam
Witam!

Chciałbym wam pokazać pierwszą napisaną przeze mnie strone www. Prosiłbym też o wypowiedzenie na jej temat.

http://tantakitam.cba.pl/

 

Dziękuje za wszystkie porady postaram się je wykorzystać, ale jak wyjdzie to się zobaczy.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Nie używaj br'ów tylko akapitów. Naucz się tworzenia stron responsywnych - to standard. Dlaczego znaczniki li nie są umieszczone wewnątrz ul? Ogólnie strona wygląda jak sprzed 10 lat conajmniej. Ale ćwicz dalej, a na pewno poprawisz. Powodzenia :)
komentarz 19 kwietnia 2015 przez TenTakiTam Bywalec (2,460 p.)
Maiłbyś jakieś przydatne źródła do nauki tworzenia stron responzywnych?
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Jest sporo darmowych kursów angielskich i kilka płatnych kursów polskich. Ja uczyłem się z tego:

http://eduweb.pl/kursy/html/elastyczne-strony-www.html
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (215,230 p.)

Podepnij jQuery. 

var _0x2828=["\x68\x65\x69\x67\x68\x74","\x63\x73\x73","\x64\x69\x76\x3A\x66\x69\x72\x73\x74","\x6D\x61\x72\x67\x69\x6E\x2D\x74\x6F\x70",
"\x2D","\x62\x6F\x64\x79","\x72\x65\x61\x64\x79"];
$(document)[_0x2828[6]](function(){var _0xa11ex1=$(_0x2828[2])[_0x2828[1]](_0x2828[0]);
$(_0x2828[5])[_0x2828[1]](_0x2828[3],_0x2828[4]+_0xa11ex1);});

W css:

.cbalink{
      visibility: hidden;
}

Na przyszłość zadawaj tego typu pytania w odpowiedniej kategorii. wink

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

zwykła stronka nic  ciekawego tam nie ma ,nawet zdjęcia ci się nie wczytują

kilka divów zastosowane i paredziesiąt linni kodu css   zero javascriptu  ani kodu php  

ale dla początkującego  programisty dobra motywacja na tworzenie lepszych stron

 

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Wiadać, że oparta jest na odcinku Pana Mirosława i bardzo dobrze, na tym właśnie polega nauka tworzenia stron, że tworzysz mnóstwo swoich projektów.
Coś co na pewno rzuca się w oczy, to fakt, że tło ma taki sam (niebieski) kolor jak nagłówek.
Moim zdaniem, powinieneś to zmienić, ponieważ nagłówek w żaden sposób się nie wyróżnia, zlewając się z tłem, a jest to bardzo istotne.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Asasynek Obywatel (1,430 p.)

Nie jest zbyt dobrze, a dlaczego? Na Chrome i Safari jest OK, ale obrazki nie wczytują się na Mozilli i Operze, natomiast w IE9 (nie wiem jak w nowszym) na obrazku głównym jest opisany kwadrat. Staraj się zawsze sprawdzać jak wygląda strona na innych przeglądarkach. Teoretycznie powinieneś fragmenty tekstu umieszczać w osobnych akapitach, by to było jakość bardziej wydzielone i przejrzyste, ale bry są widoczne tylko w źródle i są prostsze do wprowadzenia, więc nie jest to aż tak konieczne, jeśli nie chcesz osobno ostylować tekstu. Pan Mirosław tego nie omówił jeszcze w kursie i przez to wielu nie ma pojęcia o tych akapitach.
Widzę też, że strona była robiona na podstawie tej z drugiego odcinka CSS, jednak tamta była spójna. Niezbyt pasuje coś takiego, że tło strony jest niebieskie i lewy pasek boczny również jest niebieski, co sprawia wrażenie jakby on był częścią tła, a chyba nie o to chodziło. No ale dobrze zrobiłeś, że zacząłeś od mniejszego projektu, bo potem będziesz w stanie zrobić coś lepszego. Jeśli stronę napisałeś sam z pamięci, bez kopiowania tej od pana Mirosława, to naprawdę zrobiłeś już duży postęp i stać Cię na więcej.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 705 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w Nasze projekty przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 676 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2015 w Nasze projekty przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
+26 głosów
8 odpowiedzi 2,997 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2018 w Nasze projekty przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)

93,741 zapytań

142,676 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,322 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...