• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tablice dynamiczne

Object Storage Arubacloud
0 głosów
151 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2016 w C i C++ przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)

Witam poznaje dopiero tablice dynamiczne w mojej głowie zrodził się więc pomysł na pewien program z wykorzystaniem tych,że tablic jednak mam pewien problem próbowałem sposobów które przychodziły mi na myśl w związane z poznanymi wcześniej wskaźnikami.Do rzeczy stworzyłem kod i w jednym fragmencie już tak namieszałem,że sam nie wiem co on tak naprawdę robi jednak z tego fragmentu:

     int m,a=0;
     cout<<"ile cyfr wystapi"<<endl;
     cin>>m;
     int* Tablica = new int[m];
     do
     {
     	cin>>Tablica[m];
     	Tablica[m]++;
     	a++;
	 }while(a<m);
	 cout<<Tablica[m]<<endl;
	 cout<<Tablica[/*niewiem co tu wpisać*/]<<endl;//aby wywołać załóżmy drugi element tablicy Tablica[m]

chciałbym zrobić coś co pozwoli użytnikowi uzupełnić tablicę a następnie wyświetli poszczególne elementy.

Czy ma ktoś dla mnie jakąś wskazówkę ?Z góry dziękuję. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
wybrane 2 marca 2016 przez szymi666
 
Najlepsza

Zapis Tablica[ilosc_elementow] stosujesz tylko przy deklaracji. Potem w kwadratowe nawiasy wpisujesz tylko liczby oznaczające nr komórki w tablicy. Pamiętaj, że kwadratowymi nawiasami odwołujesz się do konkretnej komórki, nie do wskaźnika. Także w pętli w 7. i 8. linii odwołujesz się do elementu jeden za ostatnim. Domyślam się, że w nawiasach powinno być a, zamiast m. Inaczej to nie ma sensu. Podobnie w 11. linii. Nie wiem co chciałeś, żeby się stało w 11. linii, ale na pewno nie to :P Co do 12. linii: żeby odwołać się do drugiego elementu... wpisujemy jego numer! Pamiętając, że tablica jest numerowana od 0, więc ostatni element ma nr ilosc_elementow - 1.

komentarz 2 marca 2016 przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)
Dziękuje bardzo za odp.
komentarz 2 marca 2016 przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)
Pewnie uznasz mnie teraz za debila ale chciałem zapytać się co mam w takim razie wpisać w linii 7 oraz 8 bo jeżeli wpisuje Tablica to wyskakuje bład a jeżeli wpisuje *Tablica to wyświetla jakieś śmieci w komórkach;
komentarz 2 marca 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
*Tablica powinno wypisać wartość pierwszego elementu.

Jak mówiłem - z twojej pętli wynika, że powinno być Tablica[a], wtedy będziesz wpisywał do każdej komórki po kolei. Nie bardzo tylko rozumiem 8. linii - ona po wpisaniu wartości zwiększy wartość jaka jest w komórce o 1.
komentarz 2 marca 2016 przez szymi666 Bywalec (2,020 p.)
Aaa dobra dzięki juz rozumiem bład popełniłem w wywoływniu. A co do 8 linii to pewnie jakieś szczątki I mam plan napisze ten fragment od nowa juz wykorzystująv przekazaną mi przez ciebie wiedze
1
komentarz 2 marca 2016 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Wyglądało troche jakbyś nie był zdecydowany czy chcesz przesuwać wskaźnik (Tablica++) czy odwoływaj sie przez operator [ ] :P

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 197 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 15 grudnia 2018 w C i C++ przez four Użytkownik (720 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,438 wizyt
pytanie zadane 21 września 2017 w C i C++ przez Ziom Początkujący (430 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...