• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czcionka inna na telefonie, a na komputerze

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,045 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w HTML i CSS przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

Cześć,

mam pytanie,  dlaczego kiedy wejdę na stronę http://www.karczmapelnamicha.pl/ to napis na górze "Karczma Pełna Micha" ma ładną czcionkę, a kiedy wejdę z telefonu na stronę to: 

czym to może być spowodowane? 

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
wybrane 28 lutego 2016 przez Paweł123
 
Najlepsza

Szybki debug przez USB pokazał, że winne są style w pliku style_responsywne.css, a dokładniej ta linijka:

font-family: 'Kaushan Script', cursive;

Z racji tego, że tego fonta nie załączasz, następuje fallback do domyślnego typu cursive.

Polecam po prostu tę linijkę wywalić z tego pliku i wszystko będzie działać.

komentarz 28 lutego 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Wow, dzięki za pomoc :)

Naprawdę jesteś dobry z informatyki.
1
komentarz 28 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Heh, raczej jedynie z webdevu ;)
0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Pokaż kod, gdzie ustawiłeś czcionkę. Zapewne wczytujesz ją z systemu. Windows ma czcionki, które niekoniecznie posiada system taki jak np. Android. Dlatego najlepiej jest pobrać czcionkę i umieścić ją na hostingu, albo skorzystać z jakiś gotowych narzędzi do ustawiania czcionek na stronie np. https://www.google.com/fonts
komentarz 28 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,450 p.)
Czcionka właśnie jest zaciągana z Google Fonts, co widać w kodzie…
komentarz 28 lutego 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Właśnie nie spojrzałem na kod, bo odpisywałem na telefonie i nie chciałem przekopywać niekolorowanej składni :/

Jeśli jest zaciągana z Google Fonts to dziwna sprawa... Spróbuję coś wykombinować więc jeszcze.
0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2016 przez 0e85dc6eaf Dyskutant (8,840 p.)
Na androidzie 4.1.1 wyświetla się poprawnie (aż sam się zdziwiłem, bo 4.1.1 jest delikatnie mówiąc niezbyt dobre)
komentarz 28 lutego 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Ja na 6.0 znowu mam czcionkę bez pogrubienia i polskich znaków,
0 głosów
odpowiedź 28 lutego 2016 przez Grzesiek Eleryk Mądrala (6,820 p.)
Zapisz czcionkę na serwerze i ustaw ją dodatkowo na .body.
komentarz 28 lutego 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Jak zapisać tą czcionkę na serwerze? Może masz poradnik, który objaśni jak to zrobić.
2
komentarz 28 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,450 p.)

Wejdź w źródło strony na fonie (view-source:http://karczmapelnamicha.pl), kliknij na adresie arkusza stylów czcionki i pobierz plik, którego adres się w nim znajduje.

Niemniej Google Fonts robią za CDN i nie widzę sensu w zapisywaniu czcionek stamtąd na dysku serwera.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,314 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2019 w HTML i CSS przez GaryNJ Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 385 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2015 w HTML i CSS przez Ivan Maniak (60,650 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...