• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czym się różni Java od JavaScript ?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
13,184 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia 2015 w Java przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
Witam zacząłem zabawę z językami programowania po tym jak trafiłem na profil Pana Mirosława jego sposób tłumaczenia jest niesamowity wciągnąłem się na maxa.

Bardzo zainteresował mnie JavaScript a Pan Mirek ma udostępnione dwa odcinki więc zakupiłem kurs na płycie, ale w domu okazało się że to nie ta java !!! więc się załamałem.

Jako że dopiero zaczynam przygodę proszę o pomoc i małą instrukcję czy nauka języka Java coś mi da czy lepiej porzucić to i uczyć się JavaScript ?

6 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
wybrane 18 kwietnia 2015 przez SamSam
 
Najlepsza

Wszystko jest tutaj:

Javahttp://pl.wikipedia.org/wiki/Java.

JavaScript: http://pl.wikipedia.org/wiki/JavaScript.

Javascript:

JavaScriptJS – skryptowy język programowania, stworzony przez firmę Netscape, najczęściej stosowany na stronach internetowych. Pod koniec lat 90. XX wieku organizacja ECMA wydała na podstawie JavaScriptu standard języka skryptowego o nazwie ECMAScript. Głównym autorem JavaScriptu jest Brendan Eich.

Java:

 

Java – obiektowy język programowania stworzony przez grupę roboczą pod kierunkiem Jamesa Goslinga z firmy Sun Microsystems. Java jest językiem tworzenia programów źródłowych kompilowanych do kodu bajtowego, czyli postaci wykonywanej przez maszynę wirtualną. Język cechuje się silnym typowaniem. Jego podstawowe koncepcje zostały przejęte z języka Smalltalk (maszyna wirtualna, zarządzanie pamięcią) oraz z języka C++ (duża część składni i słów kluczowych).

Javy nie należy mylić ze skryptowym językiem JavaScript, z którym wspólną ma jedynie składnię podstawowych instrukcji.

:-) 

komentarz 18 kwietnia 2015 przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
Ok dziękuję za odpowiedz powiedz mi czy mam zwrócic Jave czy sobie zostawić bo może kiedys się przyda ?
komentarz 18 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 19 kwietnia 2015 przez HaKIM

Jeżeli będziesz chciał w przyszłości programować aplikację na Androida to się przyda. : )

Może inaczej.

Nie musisz porzucać html'a, aby nauczyć się php'a.

Mam nadzieje że mnie zrozumiałeś. : )

Możesz się uczyć Javy, Htnl'a, C++'a, Jscriptu na raz. : )

Sądzę że to rozwija, i to strasznie. 

Tym bardziej że Java jest obiektowa, więc jak to zakumasz to pójdziesz do takiego Php'a i powiesz "Ha! Ja nie muszę się uczyć od nowa, bo wiem jak obiektowość działa!".

Pozdrawiam. :-)

komentarz 19 kwietnia 2015 przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
Tak owszem zrozumiałem i dziękuję.

Pozdrawiam.
+3 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)

Zajrzyj tutaj:

https://java.com/pl/download/faq/java_javascript.xml

Pozdrawiam serdecznie

komentarz 18 kwietnia 2015 przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
Dziękuję za ciekawy artykuł.

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez niezalogowany
Java to język programowania, czyli do tworzenia programów *.exe, a JavaScript to język skryptowy, za pomocą którego tworzy się skrypty, czyli coś, co obsługuje inny program bądź strona internetowa. Nie otworzysz go kliknięciem myszki, skrypt jest do odczytania przez co innego. Skrypt nie potrzebuje kompilatora. Java jest trudniejsza, no bo w końcu tworzysz w niej programy, ale skrypty są podobne. JavaScript, bo składnia języka Java jest zachowana.
komentarz 18 kwietnia 2015 przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
Bardzo dziękuje za wytłumaczenie i za wskazówki.

Pozdrawiam.
komentarz 14 maja 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)

Java to język programowania, czyli do tworzenia programów *.exe

Bzdury! Po pierwsze w Javie się tworzy archiwa .jar, które można uruchamiać jakby były programami wykonywalnymi za pomocą środowiska uruchomieniowego JRE a po drugie definicja języka programowania jest taka że język programowania to zbiór zasad określających, kiedy ciąg symboli tworzy program komputerowy oraz jakie obliczenia opisuje a nie język do tworzenia programów .exe (co to w ogóle za definicja?!).

Java jest trudniejsza, no bo w końcu tworzysz w niej programy, ale skrypty są podobne.

Zależy dla kogo. I proszę cię nie myl Javy z JavaScriptem.

 

komentarz 15 maja 2016 przez niezalogowany
  1. Nie znam się za dobrze ani na Javie, ani na Javascript'cie ;)
  2. Dostajesz złotą łopatę za odkopanie tematu sprzed ponad roku.
1
komentarz 30 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
ehh po co ludzie dalej piszą w tej zwykłej javie... nauczyliby sie wersji script i nie musieliby kompilować
1
komentarz 30 sierpnia 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)
Hubot wyżej dostał złotą łopatę, Ty dostajesz całą ich skrzynię.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
w javie malo co zrobisz na stronach www raczej gry i "plugins" do gier lub programów

javascript to taki jezyk webowy do wodotrysków lub backendu ale na marnym poziomie
komentarz 14 maja 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)

w javie malo co zrobisz na stronach www raczej gry i "plugins" do gier lub programów

Przestań pieprzyć głupoty bo obecnie w Javie się pisze poważne aplikacje dla biznesu. Jest szereg nowych technologii jak Spring, Java Servlets czy Java Server Faces i to w nich powstają strony dla poważnych korporacji. A do gier to najlepsze jest Unity i C#.

komentarz 19 maja 2016 przez ReksetoDev Gaduła (4,530 p.)
odkop :) jak to pisalem bylem mlody teraz sam zarabiam na javie ee :p
–1 głos
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

"Java and Javascript are similar like Car and Carpet are similar."

–2 głosów
odpowiedź 18 kwietnia 2015 przez Ukis Gaduła (4,580 p.)
JavaScript i Java to kompletnie coś innego. Ich podobieństwo opiera się na tym co podobieństwo słów los i kolos. :D

Podobne pytania

–5 głosów
2 odpowiedzi 862 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 368 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2022 w JavaScript przez Grzegorz Mikina Dyskutant (8,060 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 305 wizyt

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...