• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Value z inputa używana przed przeładowaniem strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
124 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2016 w JavaScript przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

Witam,

Wczytuję dane z <input text> do zmiennej, po czym dane te chciałbym przesłać jako argument do funkcji jednego z pluginów jQuery, wywoływanej dalej w kodzie. Problem w tym, że wartość (ta z inputa) jest dostępna dopiero po odświeżeniu strony, co w moim przypadku jest sytuacją całkowicie niepożądaną. Istnieje jakiś sposób na wczytanie danych z inputa, a następnie użycie jej w funkcji bez odświeżania strony?

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 22 lutego 2016 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
wybrane 22 lutego 2016 przez Adam Jakś
 
Najlepsza

Tak. Usuń inputa z forma. W momencie kiedy masz standardową konstrukcję form + inputy + submit, to strona będzie się odświeżać.

Daj jeden surowy input text, do tego button z onclickiem i Twoją funkcją. wink

komentarz 22 lutego 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
edycja 22 lutego 2016 przez Adam Jakś

Tu się pojawia problem, ponieważ użyłem tagów <form></form>, aby móc zastosować zdarzenie submit. I teraz jak usunę te tagi, to zdarzenie submit nie będzie wykonywalne. A zależy mi na tym, aby po funkcja wywoływała się po kliknięciu entera. Czyli nie chodzi tu konkretnie o proble z odświeżaniem za pomocą submit (bo w funkcji obsługującej to zdarzenie dodałem return:false;).

<form>
	<label for="hex">#</label>
	<input type="text" maxlength="6" id="hex" name="hex"/> 
	<i class="fa fa-check" id="check"></i>
	<div style="clear:both;"></div>
</form>
						
$('form').submit(function () {
	drawing();
	return false;
});

Nie wiem, może jest jakieś alternatywne do submit zdarzenie, niewymagające form?

komentarz 22 lutego 2016 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)
Pogubiłem się trochę. Co chcesz osiągnąć? Wykonać funkcję? Wysłać dane? Obydwa warianty?
komentarz 22 lutego 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Opisałem mój problem bardzo niejasno, ale to z powodu faktu, że sam się trochę pogubiłem.

Chodzi o to, że użyłem wtyczki do jQ na wykres i chciałem 'w locie' updatować jego wartości. Czyli jeśli w kolejnych linijkach kodu zmieniłyby się wartości poszczególnych danych, diagram miałby się sam dostosowywać (zmieniać kształt) do tych nowych. Problem był taki, że aby otrzymać ten efekt trzeba było przeładować stronę (czyli nie tak jak chciałem).

Okazało się, że to nie była kwestia javascriptu, a wywołania odpowiedniej funkcji tej wtyczki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 259 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2018 w JavaScript przez Apper97 Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2017 w JavaScript przez SzymonSmith Użytkownik (870 p.)

92,636 zapytań

141,506 odpowiedzi

319,886 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...