• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nagłowek i jego stylizacja

Object Storage Arubacloud
0 głosów
608 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w HTML i CSS przez baroser13 Użytkownik (750 p.)

Eloszka, mam problem z nagłowikiem albo divem zależnie od perspektywy ;D

chodzi o to , że mam stronę : http://proba.jcom.pl

popatrzcie na kod i na te nagłówki : 

-kontakt

-umiejętności

-o mnie

próbowałem na wszelkie sposoby by było one takie same ;/

chciałbym by były na środku nad textem (robiłem mniej więcej tak : box-img , box-noimg h1 { text align:center; } potem zmieniłem w html z h1 na div o classie header-box a w css tak: box-img , box-noimg .header-box { text align:center; } na inne sposoby też ale nic nie wychodziło ;/ )

Jakieś pomysły? 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 20 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
wybrane 20 lutego 2016 przez baroser13
 
Najlepsza

Stworzyłeś klasę .header-box to ją zdefiniuj :)

.header-box {
    text-align: center;
}

Taka uwaga. Na stronie nie masz nigdzie ani jednego nagłówka (H1, H2, H3...). Do tego O mnie, Umiejętności, Kontakt nie dawaj jako DIV, lecz użyj np. nagłówka H2.

komentarz 20 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

No tak jak napisałem, przecież nie piszę po mandaryńsku ;D Chciałbym jeszcze innym pomóc :)

Ale w każdym dokumencie HTML powinien być zawsze JEDEN nagłówek H1, oraz nagłówek H2/H3 dla każdej sekcji (O mnie, Umiejętności, Kontakt, itp.)

komentarz 20 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Nagłówki sekcji (O mnie, Umiejętności, Kontakt, itp.) daj jako H2. Nie dawaj wszędzie H1 tylko dlatego, że H2 to już za mała czcionka - od tego są już style. W dokumencie może być tylko jeden nagłówek H1.

Nie ma takiego tagu w HTML jak <content>.
komentarz 20 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie rób w ten sposób, że ustawiasz paddingi dla lewej i prawej strony jak tu:

http://pasteboard.co/1GoTwpI1.png

bo potem tak to wygląda w wersji mobile (co jest logiczne):

http://pasteboard.co/1Gp1KRR7.png

Po prostu umieść całą stronę w jakimś pojemniku / wrapperze i nie dawaj mu width: 100% tylko np. max-width: 900px.

komentarz 20 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Np.:

#container {
    max-width: 999px;
    margin: 0 auto;
}
komentarz 20 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Mogłeś zostawić tą treść w znacznikach <content>, tylko zamiast <content> to <main>.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 642 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 277 wizyt
pytanie zadane 2 października 2017 w HTML i CSS przez jjanek Użytkownik (630 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 240 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez mikra25 Użytkownik (580 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...