• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Program odpytujący. Jakiej technologii użyć ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 14 lutego 2016 w Nasze projekty przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
zamknięte 14 lutego 2016 przez pietrzakacper
Witam!

Zostało zlecone mi napisanie programu który będzie odpytywał użytkownika z losowo wybranych pytań i sprawdzał odpowiedź.

Mam do dyspozycji bazę ok 1000 pytań, wariantów i odpowiedzi w pliku .txt

Aplikacja ma charakteryzować się prostym i przejrzystym GUI.

Program musi działać na Windows XP 32 bit, dodatkowym atutem będzie łatwy port na Androida 2.2

Najlepiej czuje się pisząc w C++, a moje ulubione środowisko to Visual Studio. Miałem styczność z C# i też ten język mi odpowiada. Dodam jeszcze, że nie mam żadnego doświadczenia w pisaniu aplikacji użytkowych.

Moje pytanie brzmi, jakiej technologii użyć by napisanie tej aplikacji było przyjemne i jak najszybsze, oraz żeby dostępność materiałów do nauki tej technologii była jak największa ?

Z jednej strony słyszałem o framework-u QT, a z drugiej, że jak aplikacje okienkowe na Windows, to tylko C#.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź!
komentarz zamknięcia: Dostałem odpowiedź. Zdecydowałem się na C++ i Qt.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 14 lutego 2016 przez secsec Mądrala (7,250 p.)
wybrane 14 lutego 2016 przez pietrzakacper
 
Najlepsza
Jak czujesz się dobrze w C++, to pisz w C++ z wykorzystaniem Qt. Będzie dłużej na pewno niż zajęłoby to w C#, ale kwestia teraz doświadczenia bo w Cpp masz je większe, a w C# mniejsze i może pojawić się więcej problemów po drodze. Innych za i przeciw nie ma, bo wydajność w takim projekcie nie ma znaczenia, a aby osiągnąć wydajność to nie wystarczy napisać zwykłego kodu, ale odpowiednio go zoptymalizować, gdzie dużo ludzi popełnia błąd pisząc "C++ jest szybszy od C#" ale nie mają zielonego pojęcia o tym i optymalizacji.

Od zawsze polecałem i polecać będę C++.
komentarz 14 lutego 2016 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Dzięki za odpowiedź :)

Podobne pytania

–2 głosów
1 odpowiedź 399 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 3,295 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...