• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacja C# na innym PC a Podłączenie Bazy Danych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,534 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2015 w C i C++ przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Hej,

Utworzyłem prosty projekt w Windows Forms wraz z bazą danych stworzoną w Visual Studio. Podłączyłem ją do DataGrid i generalnie wszystko ok, po skompilowaniu wyskauje program i pokazuje przykładowe rekordy w bazie. Niestety jak program odpalam na drugim komputerze to pojawia sie komunikat wprost informujący, że tej bazy danych jakby nie było(brakowało połączenia). Plik .mdf i generalnie cały projekt opublikowałem  a VS stworzył, instalkę wraz z plikiem bazy. Gdzie zatem jest problem skoro w folderze z Apką ta baza danych jest a apka jej nie widzi?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez TRaffii Użytkownik (580 p.)

Mysle, ze to powinno Ci pomoc, czesto zdarza sie ze podawane sie sciezki wzgledne, przenoszsac baze, innego uzytkownika zmienia sie sciezka (czesto nazwa uzytkownika w sciezce) i dlatego wystepuje problem:


https://social.msdn.microsoft.com/Forums/windows/en-US/ca48b2f8-47ef-4db6-acf2-c3bdf5a283cf/deployed-application-not-finding-required-database-file?forum=winformssetup

0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
ogólnie jeżeli chcesz działać na jakiejś bazie to musisz sobie zainstalować jakiś serwer. Np. http://dev.mysql.com/downloads/mysql/. Następnie musisz sprawdzić jaki ip ma twój komputer z serwerem w sieci lokalnej ( o ile chcesz korzystać z serwera tylko wewnątrz tej sieci). Następnie oczywiście umieszczasz albo tworzysz od nowa sobie baze danych na serwerze. Później za pomocą ip twojego serwera (kompa na którym stoi) oraz odpowiedniego portu (domyślnie w mysql jest to 3306) łączysz się z bazą za pomocą np tego tutoriala https://www.youtube.com/watch?v=slngSoUh7c0
komentarz 17 kwietnia 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Wiesz co mam SMSS i tam mam zamysł robić baze. Ale pocztkowo uznałem, że nalezy stworzyć ją w VS w podstawowym stylu i zrobić test na innym PC zanim podejdę do projektu pełną parą. I tu się wysypałem :D Dam znać jeśli artykuł na MSDN rozwiąże problem.
komentarz 17 kwietnia 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)

Udało mi się rozwiązać problem:) Należało opublikować program z opowiednim plikiem. Czy wejść w Properties->Publish->Prerequisites i zaznaczyć checkbox SQL Server 2012 expres LocalDB. Program wówczas instaluje sobie chyba jakąs dodatkową składnię. Niestety aby instalator naszego programu mógł zaimplementować pliki SQL Server 2012 expres LocalDB musimy mieć Service pack w przypadku win 7. Na 8.1 poszedł od razu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 422 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 302 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2020 w SQL, bazy danych przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 928 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2017 w SQL, bazy danych przez Turqus Obywatel (1,420 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,886 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...