• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak nauczyć się algorytmów?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,018 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotrek Karasiński Obywatel (1,870 p.)
Witam. Dzisiaj wydrukowałem sobie algorytmy z Fridricha do nauczenia się, ale jest ich dużo i nauka ich (w taki sam sposób jak przy LBL-u) zajmie mi dużo czasu. Jak mam nauczyć się ich wystarczająco szybko ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lutego 2016 przez StefanT Nowicjusz (220 p.)

Witam

Widzę że kolega chce się nauczyć porządnie układać kostkę :P Jeżeli chodzi o fridricha to zakładam że umiesz układać LBL'em więc ułożenie F2L(dwóch pierwszych warstw) masz opanowanie w mniejszym lub większym stopniu. Na samym początku nie ucz się pełnego fridricha, co z tego jak będziesz znał wszystkie algorytmu jak nie będziesz ich potrafił zastosować (tu potrzebna jest praktyka) więc trzeba się nauczyć tzw uproszczonego fridricha. Więc tak algortmy z f2l zostaw sobie na później gdy będziesz potrafił już ułożyć całą kostkę fridrichem(uproszczonym) jeszcze co do f2l to najlepiej nauczyć się go intuicyjnego bo pozwala się nam rozwijać a nie używać bez myślnie algorytmów. Dobra f2l mamy za sobą teraz orientacje no orjetacje zostawiamy na sam koniec bo ich jest najwięcej (ok 60 jak sie nie myle) uczymy się 7 podstawowych (z żółtego krzyża), na pewno znajdziesz je w necie. Potem przychodzi PLL no i teraz są dwie wersje albo uczysz się ich wszystkich (czego nie polacam na początek), albo uczysz się ich od 3 do max 5 potrzebnych do ułożenia kostki (daj ci linka gdzie jest to fajnie opisane na filmie laugh ). Dobra powiedzmy że umiesz układać tak jak powiedziałem kostkę co dalej, no i tu jest ten najgorszy moment właśnie teraz woje czasy są makabrycznie (np 1:20 a lbl układałeś w 40s) no tak jest sam to przeżyłem i wiem że to trudny moment więc trzeba się uczyć dalej laugh .teraz powinieneś nauczyć się szybko i sprawnie układać krzyż i ten nieszczęsny f2l (jak już pisałem intuicyjnie wink), potem zabieramy sie za wszystkie PLL'e. Jeżeli dotąd dotrzesz i będziesz umiał wszystko co pisałem twoje czasy będą wahać się od 20-25s (przy dobrym treningu nawet od 15-20) i ja podczas swojej nauki tu się zatrzymałem po prostu nie chciało mi się uczyć reszty (wszystkich OLL) a czasy mnie zadowalały, teraz już nie układam tak czesto jak kiedyś a mam czsy w granicach 28s co uważam za bardzo dobre wyniki bo potrafię tyle wyciągnać po 3 miesięcznej przerwie. Tak więc życzę powodzenia i mam nadzieję że pomogłem laugh

Tu masz uproszczony PLL

https://www.youtube.com/watch?v=FSN7EP8lSoU

komentarz 16 lutego 2020 przez Szynka Nowicjusz (100 p.)
Dzięki już umiem ukladac w 36 sekund A dopiero skończyłem się tego uczyć
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Najpierw naucz się krzyża.

Później po kolei od dolnej warstwy :) I tak te pierwsze algorytmy to taki typowy LBL. Później z górki będzie, poznasz różne permutacje, czy algorytmy na górną warstwę.

Ja znam dosłownie 12 algorytmów, dzięki którym osiągnąłem 39 sekund. Myślę, że mogę z nimi spokojnie osiągnąć nawet 30 sek.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 542 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 115 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...