• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak nauczyć się algorytmów?

0 głosów
5,209 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotrek Karasiński Obywatel (1,870 p.)
Witam. Dzisiaj wydrukowałem sobie algorytmy z Fridricha do nauczenia się, ale jest ich dużo i nauka ich (w taki sam sposób jak przy LBL-u) zajmie mi dużo czasu. Jak mam nauczyć się ich wystarczająco szybko ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 lutego 2016 przez StefanT Nowicjusz (220 p.)

Witam

Widzę że kolega chce się nauczyć porządnie układać kostkę :P Jeżeli chodzi o fridricha to zakładam że umiesz układać LBL'em więc ułożenie F2L(dwóch pierwszych warstw) masz opanowanie w mniejszym lub większym stopniu. Na samym początku nie ucz się pełnego fridricha, co z tego jak będziesz znał wszystkie algorytmu jak nie będziesz ich potrafił zastosować (tu potrzebna jest praktyka) więc trzeba się nauczyć tzw uproszczonego fridricha. Więc tak algortmy z f2l zostaw sobie na później gdy będziesz potrafił już ułożyć całą kostkę fridrichem(uproszczonym) jeszcze co do f2l to najlepiej nauczyć się go intuicyjnego bo pozwala się nam rozwijać a nie używać bez myślnie algorytmów. Dobra f2l mamy za sobą teraz orientacje no orjetacje zostawiamy na sam koniec bo ich jest najwięcej (ok 60 jak sie nie myle) uczymy się 7 podstawowych (z żółtego krzyża), na pewno znajdziesz je w necie. Potem przychodzi PLL no i teraz są dwie wersje albo uczysz się ich wszystkich (czego nie polacam na początek), albo uczysz się ich od 3 do max 5 potrzebnych do ułożenia kostki (daj ci linka gdzie jest to fajnie opisane na filmie laugh ). Dobra powiedzmy że umiesz układać tak jak powiedziałem kostkę co dalej, no i tu jest ten najgorszy moment właśnie teraz woje czasy są makabrycznie (np 1:20 a lbl układałeś w 40s) no tak jest sam to przeżyłem i wiem że to trudny moment więc trzeba się uczyć dalej laugh .teraz powinieneś nauczyć się szybko i sprawnie układać krzyż i ten nieszczęsny f2l (jak już pisałem intuicyjnie wink), potem zabieramy sie za wszystkie PLL'e. Jeżeli dotąd dotrzesz i będziesz umiał wszystko co pisałem twoje czasy będą wahać się od 20-25s (przy dobrym treningu nawet od 15-20) i ja podczas swojej nauki tu się zatrzymałem po prostu nie chciało mi się uczyć reszty (wszystkich OLL) a czasy mnie zadowalały, teraz już nie układam tak czesto jak kiedyś a mam czsy w granicach 28s co uważam za bardzo dobre wyniki bo potrafię tyle wyciągnać po 3 miesięcznej przerwie. Tak więc życzę powodzenia i mam nadzieję że pomogłem laugh

Tu masz uproszczony PLL

https://www.youtube.com/watch?v=FSN7EP8lSoU

komentarz 16 lutego 2020 przez Szynka Nowicjusz (100 p.)
Dzięki już umiem ukladac w 36 sekund A dopiero skończyłem się tego uczyć
0 głosów
odpowiedź 7 lutego 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Najpierw naucz się krzyża.

Później po kolei od dolnej warstwy :) I tak te pierwsze algorytmy to taki typowy LBL. Później z górki będzie, poznasz różne permutacje, czy algorytmy na górną warstwę.

Ja znam dosłownie 12 algorytmów, dzięki którym osiągnąłem 39 sekund. Myślę, że mogę z nimi spokojnie osiągnąć nawet 30 sek.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 754 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 137 wizyt

93,427 zapytań

142,421 odpowiedzi

322,649 komentarzy

62,787 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

VMware Cloud PRO - przenieś swoją infrastrukturę IT do chmury
...