• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Automatyczne równanie divów będących obok siebie, używając CSS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
428 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
edycja 17 kwietnia 2015 przez Surykat

Czołem, brygada. ;) Zacząłem robić swoją stronę i natknąłem się na dość trywialny problem. Mam obok siebie 2 divy: lewe menu, oraz po prawej- content.

Nie chcę przypisywać wysokości na sztywno, dla menu, no bo jak dodam więcej zawartości do diva content, to menu nie "podąży" za contentem i ten się rozleje. Chciałbym, aby menu, były spójne z contentem, bez żadnych przerw.

https://www.youtube.com/watch?v=E3Nr6shFy3Q

W tym filmiku krecik opisuje (Dzięki i pozdrawiam!), jak to zrobić, no ale mam problem- menu wjechało mi na stopkę, którą mam na samym dole. Nie da się jakoś z automatu przypisać w menu, że: height = content.height;

?? :)

Nie chcę używać Java Script, bo na razie uczę się podstaw, a nie lubię wpisywać rzeczy na sztywno, lubię mieć wszystko rozszerzalne.

 

PS Jeszcze jedno mnie nurtuje: Skoro menu wjechało na stopkę, dlaczego nie wjechał na nią także content?

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez SamSam Obywatel (1,120 p.)

Zrób div conteiner i pamiętaj o float:left; clear:both;

+1 głos
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)

Wrzuć oba divy do wspólnego diva któremu nadasz min-height (wartość którą będzie miał normalnie, ale możliwą do automatycznego powiększenia) a dwóm divom wewnątrz nadaj height: 100%;

W ten sposób oba divy zawsze będą miały jednakową wysokość.

Kod HTML:

<div class="container">
   <div class="menu">
   </div>

    <div class="content">
    </div>   
</div>

KOD CSS:

.container {
min-width: 500px;
}

.menu, .content {
height: 100%;
}

 

komentarz 17 kwietnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Nie wpadłem na to, natomiast po zastosowaniu okazało się, że te  height 100% dotyczy zawartości diva, a nie jego otoczenia.

Co cieakwe, dałem np height 20% i div wciąż był taki sam.

Albo coś schrzaniłem. :)
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
wyślij kod ;)
komentarz 17 kwietnia 2015 przez Surykat Stary wyjadacz (14,780 p.)
Okey dzięki za pomoc. Podeślę jutro wieczorem, jak wrócę z roboty. :)
0 głosów
odpowiedź 17 kwietnia 2015 przez nefil1m Stary wyjadacz (10,690 p.)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 292 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 457 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez Lynxie Nowicjusz (160 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...