• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacje okienkowe w C++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,267 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2016 w C i C++ przez Kazik98x Obywatel (1,780 p.)
W jakim programie najlepiej jest zacząć pisać aplikacje okienkowe. W kursie Pana Mirosława pisał on je w C++ Builderze ale spotkałem się w internecie ze złymi opiniami na temat tego programu. Stąd moje pytanie, jaki jest najlepszy program do pisania programów okienkowych?

2 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 5 lutego 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Polecam framework Qt https://pl.wikipedia.org/wiki/Qt. W odróżnieniu od C++Builder'a, programy przez ciebie napisane będą multiplatformowe.

Ma nawet własne środowisko IDE o nazwie Qt Creator
https://pl.wikipedia.org/wiki/Qt_Creator

komentarz 5 lutego 2016 przez Kazik98x Obywatel (1,780 p.)
Ten Qt wygląda fajnie będę musiał poczytać o nim więcej, Dzięki za pomoc :D
+1 głos
odpowiedź 5 lutego 2016 przez obl Maniak (51,280 p.)

W Visual Studio też można tworzyć okienkowe programy WinApi, choć nie jest to takie proste jak w Builderze (wszysto ręcznie, no może nie wszystko, ale wiele). Możesz też użyć MFC to też jest C++, tylko że bardzo podobnie się tam tworzy okienka jak w Builderze.

No i Dev-C++ czy CodeBlock też nadają się do WinApi.

komentarz 5 lutego 2016 przez Kazik98x Obywatel (1,780 p.)
Próbowałem ostatnio napisać coś w Visual Studio ale nie ogarniam jak się tam pisze i nie mi nie wychodzi. Obecnie piszę w Code::Blocks
komentarz 5 lutego 2016 przez mustarrrd Obywatel (1,450 p.)
WinAPI - tfu, wynalazek szatana! Zresztą, nie ma po co schodzić na tak niski poziom bez dobrego powodu.

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 1,889 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2017 w C i C++ przez PsychoButter Gaduła (3,630 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 531 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2015 w C i C++ przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 669 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2015 w C i C++ przez dhcpv6 Początkujący (420 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...