• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dodawanie bibliotek zewnętrznych do kodu NDK

Object Storage Arubacloud
0 głosów
185 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2016 w C i C++ przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Mam nadzieję że ktoś z was miał już z tym kontakt. Chodzi mi o doddanie do istniejącego projektu (NativeActivity, IDE Eclipse) zbudowanej biblioteki. Utknąłem w momencie skompilowania jej, udaje mi się odpalić przykładowe programy, niestety za Chiny Ludowe nie wiem jak użyć jej w istniejącym już projekcie. Biblioteka to Box2D,

Nie dodaję żadnego kodu ponieważ sam nie wiem co miałbym wkleić.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)

Niestety nie znam się na tym IDE, ale powinno ono zawierać takie coś jak Poject/Build Options. Poszukaj tam czegoś w stylu Linker Settings oraz Search Directories. W tym pierwszym dodaj nazwę swojej biblioteki (nazwę pliku .a) - zapewne libBox2D. W drugim (w Compiler oraz Linker) ścieżkę bezwzględną do katalogu z biblioteką (w katalogu powinna być plik .a oraz folder z includami - zapewne Box2D).

Tak to wygląda w moim przypadku na Code Blocks. Na twoim IDE nie powinno to się jakoś wielce różnić.

komentarz 30 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Czekaj, czekaj. My ciągle mówimy o Androidzie  :D ?
komentarz 30 stycznia 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Nie mam pojęcia :D Podaję sposób w jaki środowisko powinno móc współpracować z zewnętrzną biblioteką. Na Androidzie może to zupełnie inaczej wyglądać.
komentarz 30 stycznia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Wiem, nie jestem zupełnym żółtodziobem. Problem polega na tym że w przypadku androida NativeActivity jest dysponowane przez kod Javy (wirtualizacja), a dodawanie bibliotek odbywa sie wewnątrz plików konfiguracyjnych projektu. Jest to z deka bardziej skomplikowane.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 280 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w C i C++ przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 648 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2016 w C i C++ przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 203 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...