• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jedna z pierwszych gier stworzonych przeze mnie w HTML 5

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
269 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2016 w Nasze projekty przez Greeborox Użytkownik (660 p.)
edycja 30 stycznia 2016 przez Greeborox
Cześć. W ramach nauki JavaScriptu, postanowiłem w tym roku stworzyć 12 prostych gier na swoim blogu. Co miesiąc nową :)

Właśnie skończyłem pracę nad grą na styczeń. Zagrać w nią możecie tutaj:

http://greeboro.linuxpl.eu/apps/WitchGame4/witchGame.html

Używamy strzałek aby sterować miotłą. Spacją strzelamy. Póki co nie odkryłem jeszcze technologii obsługiwania zdarzeń na dotykowym ekranie, więc do gry potrzebna jest klawiatura :P Na telefonie nie ruszy.

Będę wdzięczny za wszystkie uwagi i konstruktywną krytykę. Prace nad tą grą już ukończyłem i nie będę wprowadzał żadnych poprawek. Za to na pewno podczas tworzenia kolejnych gier, postaram się unikać powtarzania błędów.

Oprócz jakości gry, bardzo chętnie posłucham też waszych opinii na temat jakości kodu. Można go sobie obejrzeć w źródle strony. Dla zainteresowanych, na moim blogu (link znajdziecie w moim profilu) są też dokładne opisy kodu.

Z góry dzięki za wszystkie informacje zwrotne :)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 stycznia 2016 przez baszmest Gaduła (3,080 p.)
Niezła, choć jak dla mnie przydałaby się możliwość zatrzymania w miejscu :)
komentarz 30 stycznia 2016 przez Greeborox Użytkownik (660 p.)
Pierwotny zamysł był taki, żeby oddać realnie problem sterowania magiczną miotłą :) Po prostu w ten sposób chciałem trochę podnieść poziom trudności gry. Ale fakt, nie jesteś pierwszą osoba, która zwróciła na to uwagę. Możliwe, że nie był to najlepszy pomysł podczas planowania gry.

Dzięki za uwagę :)
+1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2016 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Naprawdę fajna gra 10/10 :)
komentarz 30 stycznia 2016 przez Greeborox Użytkownik (660 p.)
Ha ha... Dzięki za tak hojną ocenę ;)
+1 głos
odpowiedź 30 stycznia 2016 przez Comandeer Guru (602,340 p.)

Gra wypływa do globalnego scope, więc można ją modyfikować na żywca. Polecam poczytać o modularyzacji w JS: https://addyosmani.com/writing-modular-js/ To samo tyczy się [onload] na body.

Główną pętlę można podzielić na dwie: rAF służyłby wówczas jedynie do odświeżania planszy, natomiast sama logika gry odbywałaby się w tradycyjnym timerze.

komentarz 30 stycznia 2016 przez Greeborox Użytkownik (660 p.)
Ooo... To bardzo fajny pomysł z podzieleniem pętli na dwie. Jeszcze nie spotkałem się z takim podejściem. Na pewno spróbuję tak zbudować kolejną grę. Dzięki.

Co do modularności kodu, faktycznie wiem, że muszę popracować nad strukturą kodu. Artykuł na pewno się przyda :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 186 wizyt
pytanie zadane 23 listopada 2016 w Nasze projekty przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 1,005 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2017 w JavaScript przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...