• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć pisać programy c++ , które nie są programami w konsolce windows?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,170 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2016 w C i C++ przez Meduziak9994 Nowicjusz (190 p.)
Dotychczas pisałem moje programy w codeblock u i tworząc nowy program wybierałem opcję console application.Jednak takie programowanie przestało mnie satysfakcjonować.Czy inne typy aplikacji też można robić w codeblock u?Słyszałem coś o bibliotekach takich jak allegro , czy musze je znać aby robić programy z innym interfejsem niż konsolowym?Prosiłbym o dokładne instrukcje dotyczące tego jak zacząć pisać takie programy.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 stycznia 2016 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
wybrane 27 stycznia 2016 przez Meduziak9994
 
Najlepsza
Ja przewaznie przy takich okazjach polecam zgłębienie tajników frameworka Qt.
komentarz 27 stycznia 2016 przez Meduziak9994 Nowicjusz (190 p.)
Poczytałem o tym frameworku i zapowiada się świetnie.I chyba w tą stronę pójdę .Nawet jak mi się nie spodoba to zawsze jest też visual studio.Dzięki.
komentarz 27 stycznia 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Tak tylko wspomnę, że w Code::Blocks masz wbudowany edytor RAD dla biblioteki wxWidgets. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=gjxG4nygQOM
komentarz 27 stycznia 2016 przez Rogargol Pasjonat (16,600 p.)
Qt jest na prawde super, chociaz na pewno bedziesz musial przygotowac sie na sieganie do angielsko-jezycznych zrodel, po "naszemu" nie ma za duzo tego.
komentarz 27 stycznia 2016 przez niezalogowany

Poczytałem o tym frameworku i zapowiada się świetnie.I chyba w tą stronę pójdę .Nawet jak mi się nie spodoba to zawsze jest też visual studio.

Qt, to jak już wspomniałeś - framework. Visual Studio z kolei, to IDE. Niewielki związek istnieje między tymi dwoma typami oprogramowania ;)

+1 głos
odpowiedź 26 stycznia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
moze na poczatek ogladnij to:

https://www.youtube.com/watch?v=IW3jXjmIon8&list=PLOYHgt8dIdozvOVheSRb_qPVU-4ZJA7uB&index=7

 

ewntulanie poszperaj jeszcze w necie wpisujac w wyszukiwarke hasla: "GUI cpp", "interfejs okienkowy cpp" itp.

Przejrzyj kursy tutaj: http://cpp0x.pl/kursy/
komentarz 26 stycznia 2016 przez Meduziak9994 Nowicjusz (190 p.)
Są jakieś odpowiedniki buildera?Czy visual studio to coś podobnego?Chyba wetsja z 2008 roku jest darmowa.
komentarz 26 stycznia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
komentarz 26 stycznia 2016 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
jesli bylbys zainteresowany visualem to przyda Ci się jeszcze ten krotki tutorial:

https://www.youtube.com/watch?v=NpJLRfehxfY
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2016 przez Sebastian R Obywatel (1,110 p.)
Podpinam się do pytania.

Piszę w Visual Studio 2k15, lecz nie mam żadnego gui. Czy w ogole wystepuje w visual studio jakieś gui - do tworzenia windows application forms? Przed formatem miałem taką opcję zdaje mi się?

Jestem troszke zielony, a już chciałbym zacząć edycje z GUI, a ten Borland C++ od Pana Mirosława mi się wysypuje :/

P.S: mam dostep do technologii z dreamsparka tj. .NET Framework 4.61 i niżej. mógłby coś powiedzieć o tym?
komentarz 27 stycznia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

mam dostep do technologii z dreamsparka

Nie potrzeba Dreamsparka, Visual Studio Community można po prostu pobrać za darmo i ma absolutnie wszystko.

A zakładając że Twoje VS2015 to nie Express, to już masz absolutnie wszystko.

W VS jest techniecznie możliwe robienie aplikacji okienkowych w C++ie, ale żeby nauczyć ludzi że nie trzeba przechodzić przez te męki, nie jest ona na liście szablonów projektów. Aplikacje pod WinForms lub WPF pisze się w językach do tego stworzonych, czyli C# lub VB.NET.

komentarz 27 stycznia 2016 przez Sebastian R Obywatel (1,110 p.)
Czyli taka ewolucja to jest tak?

1. C - podstawy programowania - procedury,struktury

2. C++ Programowanie obiektowe - klasy,metody itp.

3 C# Programowanie aplikacyjne(?) z wykorzystaniem programowania obiektowego.

Lepiej przejść na C# czy na Jave?
komentarz 27 stycznia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
To nie jest "ewolucja". Niektóre języki zostały stworzone do konkretnych celów i są w nich lepsze od innych (a gorsze dla innych zastosowań). Java, C# powstały żeby między innymi ułatwić tworzenie złożonych aplikacji z GUI, zadanie które w C++ jest znacznie trudniejsze. No i każdego języka trzeba się porządnie nauczyć, ale to nie jest tak że nigdy się nie nauczysz C# bez wcześniejszego nauczenia się C.

C#/Java to kontrowersyjny temat. Z mojej opinii C# jest znacznie lepszy jako język i jest lepszy do robienia GUI dla Windowsa, ale Java jest znacznie popularniejsza i obecnie jest lepsza jeśli ktoś celuje w multiplatformowość.
komentarz 27 stycznia 2016 przez Sebastian R Obywatel (1,110 p.)
Dziękuje @Adrian17, lubię tę forum, jest pełne ludzi pomocnych z nietęgimi głowami.
Zamierzam dobrze opanować zagadnienia od początku i dobrze potrenować zasady obiektowe, a następnie coś popróbuje porobić z C# ;)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 459 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 420 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2018 w C i C++ przez DominikWłodarczyk Początkujący (320 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...