• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Zadanie #1 - Gra w statki

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
3,925 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w C i C++ przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
zamknięte 5 czerwca 2022 przez Qhoros

Cześć, pewnie każdy z Was będąc małym brzdącem grał ze znajomymi/rodziną w statki. Zabawa polega na rozmieszczeniu jednego 4-masztowca, dwóch 3-masztowców, trzech 2-masztowców oraz czterech 1-masztowców na planszy o rozmiarach 10x10. Dodatkowo, żadne dwa statki nie mogą się ze sobą stykać, ani wzajemnie się przecinać.

Zasada działania programu. Funkcja losuje punkty w tablicy 10x10 według wyżej wymionych zasad, a rolą użytkownika jest "zatopienie" wszystkich statków. Statki 2,3,4-masztowe mogą być rozmieszczane w 4 kierunkach. Podejmujecie wyzwanie?

Teraz już musicie, bo i tak myśl jak rozwiązać problem nie da Wam spać. ;))

Prezentuję przykładowe działanie programu:

 

Miłej zabawy i w razie problemów piszcie śmiało. ;)

Pozdrawiam

P.S.
Wykonanie takiego programu może wydawać się trudnym zadaniem, ale uwierzcie mi na słowo - jesteście go w stanie zrobić. ;)

komentarz zamknięcia: Hhh

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
I co mam zrobić? Zadanie polega na opracowaniu algorymiki losowania położenia statków? Heh, ciekawe zadanie :) Pozdrawiam :)
komentarz 16 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Heh :) Ja programu nie będę pisał, bo to bedzie trochę roboty, a czas jest cenny, ale myślę, że algorytm opracuję :D Pozdrawiam :D
0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Mała uwaga do statków - w tej grze koordynaty podaje sie w literze i cyfrze, którą łatwiej identyfikować. Co do obsługi tego stylu koordynatów wystarczy wyjąć pierwszy koordynat (literę), zamienić go odpowiednio na wartość liczbową (według znalezionego miejsca w tablicy liter), a drugi znak przerzutować połączyć z pierwszym (już z otrzymaną wartością) i przerzutować na typ liczbowy, podając to jako indkes do tablicy z planszą.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Repcak Nowicjusz (140 p.)
Super sugestia na zadanie. Teraz nie bede mgol spac przez to. To bedzie chyba moj najwiekszy "projekt" jak dotąd ale wydaje sie do zrobienia na moje mozliwosci. Jak na czymś stanę to będę pytał :)
–10 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Jeżeli to jest projekt  do szkoły to zapomnij.
 Trochę pisania jest przy tym.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 664 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
+115 głosów
40 odpowiedzi 12,107 wizyt
+24 głosów
3 odpowiedzi 2,435 wizyt

92,582 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...