• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

prosty program w C++ Builder Borland

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,281 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2016 w C i C++ przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Witam, potrzebuję pomysłu na prosty program w C++ Builder Borland. Sam nie mogę wpaść na nic prostego, a zarazem niebanalnego.

Niektórzy z klasy robią coś typu "Program do obliczania pól różnych figur", albo "Kalkulator średniego spalania samochodu" itp, a ja na nic nie mogę wpaść. Nie chciałbym przy tym programie spędzić dużo czasu, ponieważ mam w tym roku maturę i naprawdę wolałbym się bardziej na tym skupić niż na pisaniu programu. :)

8 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 22 stycznia 2016 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
stoper. Będziesz mógł go wykorzystać do nauki... Teoretycznie.
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)

Program do czasowego wyłączania komputera od ustawionej godzinie smiley

+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez C☺ndzi Stary wyjadacz (12,100 p.)
Może cookie clicker?
+1 głos
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Zdecydowałem się, że zrobię stoper, ale chciałbym dołożyć do tego jeszcze kilka opcji, typu alarm czy coś.

Chciałbym to zrobić na różnych stronach, ale nadal w jednym programie. Którą metodą najlepiej to zrobić? Bawienie się właściwością Visible dla każdego elementu może być dość problematyczne. Jakaś porada?
komentarz 23 stycznia 2016 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Form1->show() Form2->hide() Itd
komentarz 23 stycznia 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
I wtedy dzięki ukryciu Form1 wszystkie podelementy typu przyciski na tym znikają?
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
Ja stworzylem cos takiego ze sie możesz zarejestrować i zalogować, i po zalogowaniu możesz dodać wpis(cos w podobnie terminarza) Dane zapisują się do plikow tekstowych(niezbyt bezpieczne :p) Tez sprobuj!
0 głosów
odpowiedź 23 stycznia 2016 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Zobacz mój: https://www.youtube.com/watch?v=ZXeSotMTugo

 

i zrób coś tego typu, tylko z mniejszą liczbą opcji.
komentarz 25 stycznia 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Bardzo ładny programik. :)

Niestety, ale na ten moment nie wykorzystam tego pomysłu. :)
komentarz 25 stycznia 2016 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Za skomplikowane, co?
komentarz 25 stycznia 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Z pewnością musiałbym sporo przy tym posiedzieć i zastanowić się nad całym systemem działania gry. Niemniej jednak stwierdzam, że podziwiam programik. :)
komentarz 25 stycznia 2016 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
To, to jeszcze nic. Jak na razie mam 12 lat. Jak będę miał z 18, to zrobię program do podziwiania :D
komentarz 25 stycznia 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Podziwiam Twoje zaangażowanie przede wszystkim mimo młodego wieku. :) Naprawdę pełen szacuneczek dla Ciebie, że w tak młodym wieku piszesz już bądź co bądź bardziej zaawansowane programy.

Widzisz, ja mam lat 20 i nie jestem na tym poziomie co Ty, także nic tylko podziwiać i zazdrościć i życzyć wytrwałości.
komentarz 26 stycznia 2016 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Dzięki, staram się. Teraz piszę grę tekstową, która ma już 17 806 linijek, a jak skończę, to będzie coś około 22000. Jak chcesz to jeszcze przed Lutym dam ci link na priv.
komentarz 27 stycznia 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Nie ma sprawy, ocenię ją i ew. nawet podpowiem co mógłbyś zmienić jeśli chodzi oczywiście o samą grę, niekoniecznie jej funkcje. :)
komentarz 16 lutego 2016 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
0 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
edycja 25 stycznia 2016 przez Krst0
Teraz jestem w impasie z programem, bo chcę zrobić samowyzwalacz. Generalnie nie byłoby kłopotu jakby program z góry wiedział od ilu będzie się to odliczało, ale chciałbym zrobić, że to użytkownik wprowadza od ilu. Zna ktoś proste rozwiązanie za pomocą, którego mogę to zrobić? Np. może za pomocą pola Edit jestem w stanie zrobić takie coś

--------------------------------------------------------------

Dobra, wiem jak to zrobić, teraz jestem w innym impasie. Chciałbym zablokować możliwość wprowadzania liczb większych od 59 i znaków innych niż cyfry w polu Edit, tylko nie wiem jak. No i oczywista sprawa jak pod zmienną przypisać zawartość Caption pola Edit. I już będę miał dzięki temu skończony program. :)

Program już jest skończony. Udało mi się jakoś obejść to wszystko. :)
0 głosów
odpowiedź 27 stycznia 2016 przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
Mam jeszcze pytanie odnośnie programu. Co zrobić, żeby jako pierwsza strona uruchamiał się TabSheet1, a nie TabSheet3..

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 282 wizyt
–1 głos
0 odpowiedzi 157 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 588 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2018 w C i C++ przez kingkushlee Gaduła (3,960 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,781 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...