• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podświetlanie ikon

Object Storage Arubacloud
–1 głos
282 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
Witma chciałbym aby na mojej stronie o to te ------> http://scr.hu/31x2/cul90 ikony podświetlały się na jakiś kolor ale chce zeby tylko kolor ktory jest wokół głownego loga czyli np. jest tam te całe kółoczeko z litera F "facebook" cchę aby tylko podswietlało się to kółeczko ale bez F , lub aby po najechaniu na ta ikone pojawiała się możliwość udostepninia strony na facebooku , czy ktoś potrafi coś zrobić z tego co tu wymienił jesli jest coś nie jasne to proszę pisać :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2016 przez Głaz997 Bywalec (2,250 p.)
wybrane 24 stycznia 2016 przez Vorex444
 
Najlepsza
Chodzi ci o dodanie podświetlenia wokół kółka czy zmianę koloru samego kółka ?

A w drugim przypadku nigdy tego nie robiłem ale ogarnij ten link: https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-button

 

Pozdrawiam i pisz jak do znajomego co i jak chciałeś bo troszkę ciężko było mi to zrozumieć :)
komentarz 22 stycznia 2016 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
Chodzi mi o zmiane koloru kółka :D
komentarz 23 stycznia 2016 przez Głaz997 Bywalec (2,250 p.)
Obawiam się że nie ma bezpośredniej takiej możliwości.

Co możesz zrobić?

Pobrać znaczek fb z linku fontello.com >dodać fontello do twojej strony (pokazywał to Pan Mirosław na jednym ze swoich filmów) > wstawić tą ikonę do diva, który wystylizujesz w kółko, jeśli sprawia ci to problem polecam stronę

http://www.css3maker.com/border-radius.html

W tym linku na maxa zetnij boki > skopiuj kod po czym wklej go do css'a diva > nadaj divowi odpowiednie rozmiary (width, height) > dodaj divowi kolor tła komendą: background-color: tutajwpiszkolor;

 

Otrzymaliśmy w ten sposób kółko z logiem Fb z naszym dowolnym kolorem oraz właściwościami. Chcielibyśmy teraz aby tło zmieniało kolor po najechaniu. Jak to otrzymać? W bardzo prosty sposób do css'a diva dodajemy komendę:

#tutaj_wpisz_id_diva:hover
{background-color:blue;

}

 

lub jeśli do przypisania diva do css'a użyłeś klasy

.tutaj_wpisz_klase_diva:hover

{background-color:blue;

}

 

Wybacz, że tak późno ale chyba nikt nie spieszył ci się z odpowiedzią. Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 164 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2015 w HTML i CSS przez Kuba Bielawski Obywatel (1,760 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 598 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,686 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...