• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

IT-informacje i porady dla świeżaka

Object Storage Arubacloud
+1 głos
413 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Avalon Obywatel (1,130 p.)
Witam,czy ktoś mógłby mi opowiedzieć mniej więcej jak wyglądają poszczególne rodzaje pracy w IT?Jestem licealistą i chciałbym w przyszłości pójść na studia informatyczne.Szczególnie interesuje mnie programowanie,i bezpieczeństwo/zabezpieczenia serwerów/komputerów.Jak widać jestem dosyć zielony i chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o tej branży.Mógłby mi ktoś powiedzieć czego mógłbym zacząć się uczyć,na co zwracać uwagę?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Polecam skupić się na Linuxie, ponieważ to on pełni dużą rolę w bezpieczeństwie danych. Widełki zainteresowań masz całkiem szerokie mimo to, usiadłeś do czegoś wcześniej, czy tylko tak rozmyślasz?
komentarz 18 stycznia 2016 przez Avalon Obywatel (1,130 p.)
Dopiero teraz,uczę się c++,podstawowych informacji o sieciach,html,css.Na razie tylko tyle jestem w stanie bo dochodzi nauka przedmiotów szkolnych.A mógłbyś powiedzieć czemu to akurat linux jest takim ważnym systemem(ew,jaka wersja)
1
komentarz 18 stycznia 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Linux jest ważny w środowisku sieciowym ze względu na całkowitą darmowość, możliwość kompletnego dostosowania systemu do swoich potrzeb oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, jest niezawodny oraz można powiedzieć, że uniwersalny. Na dodatek, jest kompatybilny z innymi systemami jeżeli idzie o kwestie sieciowe. Linux nie dzieli się na wersje, a na dystrybucje; na dobry początek możesz gdzieś zainstalować sobie Linuxa Minta, aby po prostu zobaczyć jak to działa.
komentarz 25 sierpnia 2016 przez Kamson Gaduła (4,280 p.)
Jeżeli chcesz interesuje cie bezpieczeństwo sieciowe polecam dystrybucje "Kali Linux" zawiera dużo narzędzi gotowych do użycia odrazu po zainstalowaniu systemu dzięki którym będziesz mógł testować swoją sieć.
0 głosów
odpowiedź 25 sierpnia 2016 przez Adamm85 Nowicjusz (220 p.)

Poczytaj sobie o nowych rozwiązaniach jakimi są urządzenia UTM

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 309 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 253 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 424 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...