• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zestaw komputerowy. Czy wszystko jest ok ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
447 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Kabiszon Użytkownik (890 p.)

Witam !

Ponawiam pytanie tym razem z prawie gotowym zestawem :) Co byście w nim pozamieniali i czy wszystko jest ok dopasowane ? 

Która z podanych kart graficznych będzie się lepiej sprawować ?

1) https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750ti-gaming-2g-n750ti-tf-2gd5-oc-629388/

2) https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx950-2048mb-ddr5-128b-wf2-oc-gv-n950wf2oc-2gd-707403/

Z góry dzięki za pomoc :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2016 przez bibsoneli Początkujący (280 p.)
Gtx 950 powinien się lepiej sprawować.

A co do całego zestawu to zależy do czego będzie komputer służyć i za jaką kwotę chcesz go złożyć, bo na tej podstawie mogę coś doradzić.
komentarz 17 lipca 2016 przez Kabiszon Użytkownik (890 p.)
No nie oszukujmy się za 2000 zł nie ma szału ale ogólnie to komputer do codziennego użytku z może trochę większym naciskiem właśnie na tą kartę graficzną żeby można było w gierki popykać :) Mam jeszcze pytanko w sprawie ramu  na podstawie całego zestawu te 8 gb to nie za dużo, czy ok ? Wziąłem też trochę droższą płytę żeby były jakies perspektywy rozwoju. Dzięki !
komentarz 18 lipca 2016 przez bibsoneli Początkujący (280 p.)
W obecnej chwili 8 GB powinno starczyć.Jeżeli chcesz aby komputer w przyszłości łatwo rozbudować to trzeba wybrać trochę lepszy zasilacz.Jeżeli chcesz mogę zbudować zostaw komputerowy do codziennego użytku.I jeszcze jedno , możesz napisać jaki monitor posiadasz ?
komentarz 18 lipca 2016 przez Kabiszon Użytkownik (890 p.)
Monitor dokupię później, ale jak masz odrobinkę czasu to z chęcią zobaczę co zaproponujesz :)
komentarz 18 lipca 2016 przez bibsoneli Początkujący (280 p.)

Moja propozycja.Z tą płytą główną i zasilaczem możesz dokupić w przyszłości drugą taką samą kartę graficzną i spiąć je w crossfire. Nawet jeżeli chciałbyś zamienić procesor na nowe i7 i dodać ram zasilacz da sobie rade(sprawdzałem kalkulatorem enermax).Obudowa ma 2 wentylatory , polecam jeżeli chodzi o ten przedział cenowy. Cena jest wyższa niż 2000 zł ponieważ  cenowo wychodzi podobnie do twojego zestawu i gtx 950. Głównie chciałem  umożliwić tańszą rozbudowę w przyszłości. 

 

komentarz 18 lipca 2016 przez Andrzej Kmicic Początkujący (410 p.)

A co do całego zestawu to zależy do czego będzie komputer służyć i za jaką kwotę chcesz go złożyć, bo na tej podstawie mogę coś doradzić.


To może ja skorzystam, potrzebuję komputer najtaniej, najlepiej a używam komputer głównie do programowania czasem coś rysuję z CAD. Wyprowadziłem się na wieś skąd wszędzie daleko i straciłem osobiste kontakty poza tym doczekałem emerytury i mój sprzet (fajnie zabrzmiało ale to prawda :-) ) już sie nieco zestarzał , dlatego chętnie skorzystam z podpowiedzi na "zestaw programisty emeryta".

Zauwayłem że mój dwurdzeniowiec w win10 ma chyba kłopoty np z szybka kompilacją duzego programu. A pokładowa karta graficzna nie jest rozwijana w Win10. Poradź proszę konkretną konfigurację, (w gry nie gram ) lub może modyfikacja istniejacego sprzetu ale wydaje się że nie ma co modyfikować. 

Moja konfiguracja :

Summary
        Operating System
            Windows 10 Pro 32-bit
        CPU
            Intel Pentium E5400 @ 2.70GHz    31 °C
            Wolfdale 45nm Technology
        RAM
            4.00GB Dual-Channel DDR2 (6-6-6-18)
        Motherboard
            Gigabyte Technology Co. Ltd. G31M-ES2L (Socket 775)    26 °C
        Graphics
            Acer AL1916W (1440x900@60Hz)
            Intel G33/G31 Express Chipset Family (Gigabyte)
        Storage
            465GB Western Digital WDC WD5000AAKB-00H8A0 ATA Device (ATA)    31 °C
            465GB SAMSUNG HD502HJ ATA Device (SATA)    30 °C
            465GB Seagate ST3500418AS ATA Device (SATA)    38 °C
        Optical Drives
            SONY DVD RW DRU-V200A ATA Device
        Audio
            Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio
Operating System
    Windows 10 Pro 32-bit
    Computer type: Desktop
    Installation Date: 2016-03-04 22:46:06

 

komentarz 18 lipca 2016 przez Kabiszon Użytkownik (890 p.)
Naprawdę dzięki wielkie ! Jeszcze sobie przemyśle ale dzięki za odzew ;-)
komentarz 18 lipca 2016 przez bibsoneli Początkujący (280 p.)
Wszystko zależy od kwoty którą chcesz wydać na tą modernizacje, bo z frazą "jak najtaniej" to jest różnie dla niektórych 300 zł dla innych 500 zł lub 50 zł. A skoro o systemie mowa może warto spróbować linuxa ? Bo głównie reklamowaną zaletą windowsa dziesiątki był directx 12, dodatkowo system jest dość młodym systemem i może stwarzać problemy na niektórych konfiguracjach.Najtaniej było by  kupić jakiś używany procesor na olx za mniej niż 100 zł , mówię o procesorach 4 rdzeniowych. Ale do tego muszę wiedzieć jaka to jest rev. płyty głównej , co u ciebie znajduje sie na lewo od panelu tylnego  na płycie głównej.
komentarz 18 lipca 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jeżeli masz zamiar grac na 1080p to karta 2GB będzie niewystarczająca w nowych grach.
komentarz 18 lipca 2016 przez bibsoneli Początkujący (280 p.)
Możesz zaproponować swoją konfiguracje sprzętową i zaproponować coś innego. Ale za 2200 zł szału nie będzie.  A ta karta radzi sobie dobrze jeżeli chodzi o ten przedział cenowy, i nie tylko ilość pamięci karty graficznej świadczy o jej wydajności .
komentarz 18 lipca 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Wstrzymałbym się do jesieni z zakupem GPU. Jeżeli giełda nie będzie szaleć to karty pójdą w dół. Nowe tytuły zjedzą te 2GB nawet nie zobaczysz kiedy.
komentarz 18 lipca 2016 przez bibsoneli Początkujący (280 p.)
Czekać i spekulować można zawsze , poza tym nie trzeba grać na detalach ultra w każdą nową grę która wyjdzie.
komentarz 18 lipca 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Ja to rozumiem, że na kompie za 2k nie będziesz grał na ultra. Ale kupujesz sprzęt akurat w czasie premier nowych układów. To się odbije na cenach.
komentarz 18 lipca 2016 przez bibsoneli Początkujący (280 p.)
Ale jakiego rzędu to będą różnice cenowe 10% max 15% ? Dodatkowo im dalej w las tym wymagania sprzętowe gier idą wyżej. I czekając na premiery nowego sprzętu można czekać w nieskończoność to amd coś zapowie to nvidia a to intel. Pytanie tylko czy to różnica cenowa jest warta tego czekania? Ale to już zależy od kupującego.
komentarz 18 lipca 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Nie jestem zwolennikiem wyczekiwania, ale jeżeli każdy grosz się liczy a chce się jak największą wydajność to w momencie premier ma to sens. Można także pomyśleć nad używaną kartą. W tej cenie powinno się móc znaleźć GTX 960, może nawet i z gwarancją.
komentarz 18 lipca 2016 przez bibsoneli Początkujący (280 p.)
Mam złe doświadczenia z kupowaniem używanych części komputerowych, więc polecam uważać przy takowych zakupach.
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
lepiej dolozyc do https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6400-2-7ghz-6mb-box-bx80662i56400-757624/ lubv kupic intela z iris'em, co do karty to oczywiscie 950
komentarz 17 lipca 2016 przez Kabiszon Użytkownik (890 p.)
Zdaje  sobie z tego sprawę ale to jednak 300 zł, nie mieści się w budżecie :(
0 głosów
odpowiedź 18 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
2 x HDD chcerz RAID stawiać ?? Bo jak Ci zależy na szybkości to przemyśl może SSD jak tak
komentarz 18 lipca 2016 przez bibsoneli Początkujący (280 p.)
Ja nie widzę 2 dysków hdd.
komentarz 18 lipca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
To dwa osobne zestawy. Nie zauważyłem tego. Przepraszam za pomyłkę

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 262 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez veryape Użytkownik (580 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 333 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 318 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2016 w Sprzęt komputerowy przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)

92,631 zapytań

141,496 odpowiedzi

319,868 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...