• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór technologi/języka dla stron internetowych.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
374 wizyt
pytanie zadane 25 września 2015 w HTML i CSS przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
edycja 25 września 2015 przez kacper6909
Witam. Znam Html oraz CSS. Chciałbym nauczyć się ciekawego i praktycznego programowania webowego. Również mam dylemat, czy uczyć się bardziej front-endu czy back-endu. Jeżeli ktoś mógłby mi wytłumaczyć na swoim doświadczeniu co jest bardziej pożądane i wartościowe.
Pozdrawiam.

7 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
ahhhhhhh skomentuje :D
<usmiech pod nosem>
 

Wyobraź sobię... jesteś piłkarzem! :)
Mija kolejny miesiąc a Ty trenujesz grasz w piłkę, a teraz przychodzisz do zgromadzenia piłkarzy i pytasz na jakiej pozycji najlepiej zagrać abył było to wartościowe itd . Wszystkie tego typu pytania wchodza do jednego wora..

 

Myślę, że skoro potrafisz CSS i HTML to zainteresuj się PHP i powiedz co jest najlepsze dla Ciebie, sam to sprawdź. Wtedy będziesz mówił nie nie, ja wolę PHP to nie dla mnie layOut układanie itd wolę zaciszę i magie php

___________________________________

Tylko i wyłącznie moja opinia nie musicie się z  nią zgadzać
komentarz 25 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Widzę, że mamy podobne zdanie wink

komentarz 25 września 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Powiem szczerze, że myślałem mocno o PHP. Co dzięki PHP mogę tworzyć? Jak to wygląda w porównaniu do HTML? Strony są szybsze ? Lepsze implementacje skryptów JS'a i arkszuszy CSS? Dzięki za odpowiedź.
+2 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Osobiście bardziej wolę pisać backend, ale backend też można pisać w kliku technologiach. Próbowałem swoich sił w PHP, odbiłem się od tego za każdym razem nie lubię tego języka i już, tak samo jak nie lubię szpianku, nie wiem dlaczego, kwestia gustu i tylko tego. Potem trafiłem do firmy, w której pisano w Pythonie, chcąc nie chcąc musiałem się tego języka nauczyć, a wraz z nim frameworka Django, no i się nauczyłem i zacząłem przekonywać się do programowania webowego.
Obecnie pracuję jako programista Ruby/Ruby on Rails język początkowo dość trudny, bo wszystko tam jest na potęgę upraszczane i niewiadomo skąd się co bierze, ale z biegiem czasu człowiek się przyzwyczaja i zakochuje w tej technologii. Ale zanim do tego momentu doszedłem do przeszedłem przez kilka innych rozwiązań, aby w końcu wybrać to co dla mnie najlepsze i Ty też tak powinieneś zrobić.
 

Co do fronendu, to nigdy go nie lubiałem robić i w sumie nie muszę pisać całych layoutów, ale podstawowa wiedza co z czym się je i jak korzystać powiedzmy z Bootstrapa jest raczej niezbędna. Jeżeli chodzi o Javascript to powoli dochodzi do momentu, że programista backend też pisze masę kodu po stronie klienta, bo większość rzeczy w JS jest tak mocno powiązana z tym co się dzieje w backendzie, że osoba odpowiedzialna za front nie jest w stanie tego ogarnąć.

Dochodzimy teraz do momentu gdzie w sumie trzeba umieć trochę wszystkiego ale specjalizować się w jakiejś danej dziedzinie i właśnie polecam potestować samego siebie w różnych rzeczach i wtedy będziesz wiedział w jaką stronę chcesz iść. Najlepiej potestować samego siebie pisząc prostą stronkę coś ala blog wtedy stwierdzamy co sprawia nam największą frajdę czy to wygląd czy to jak to działa, czy może jeszcze coś innego.
komentarz 25 września 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Z nauką języków bez problemu powinienem sobie poradzić. :) Dzięki za odpowiedź.
0 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Back-end vs front-end to pytanie dla kogoś kto goni Leona zawodowca w swoim fachu. Ty zaczynasz. Osobiście polecam Ci chłonąć wszystko co dotyczy web-developerki. Ja uczę się PHP, CSS, HTML, JS i wielu innych. Nic się nie gryzie.

Podsumowując na początku nie wybieraj konkretnej drogi to albo to. Ograniczasz w ten sposób sam siebie. Pora na podjęcie tej decyzji przyjdzie z wiekiem kiedy będziesz bardziej doświadczony i zdecydujesz co Ci bardziej leży.

Pozdrawiam i powodzenia wink

komentarz 25 września 2015 przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Tzn. że jeśli jestem średni z matmy i artystą nie jestem to nie mam szans ? :D Jednak wolę te ściszlejsze rzeczy.
komentarz 25 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Jeśli tak jest to rozwijaj wszystko
komentarz 25 września 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
A ja uważam, że to zależy, bo jeśli masz dużo czasu, to ucz się wszystkiego(chociaż sam jestem zdania jak ktoś jest od wszystkiego to od niczego), jednak sporo osób ma też inne zajęcia i ciężko pogodzić jakąś inną pasję, prace/szkołe do wszystkich technologi i prędzej czy później musisz się skoncentrować na danej specjalizacji, nie wątpliwie "liznąć" powinieneś tego i tego, i osobiście zdecydować, ile osób tyle opinii, pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Z moich osobistych odczuć, mogę powiedzieć że to zależy którą stronę mózgu masz bardziej rozwiniętą... Ja jestem upośledzony artystycznie, ale za to jestem spoko z matmy i tego typu, więc wybrałem back-end. (chyba prawa strona mózgu).
komentarz 25 września 2015 przez tede774 Bywalec (2,650 p.)
W takim razie ja mam obie pólkule rozwinięte xD.

A tak poważnie, to nie ma zależności, że jeśli ktoś jest utalentowany artystycznie to nie może być umysłem ścisłym... I mogę to powiedzieć na swoim przykładzie. Zawsze łatwo mi z matmy szło i bardzo dobrze chłonęłem taką wiedzę (w ogóle się uczyć nie musiałem przez całą edukację szkolną), a przy tym skończyłem Państwową Szkołę Muzyczną I st. i również udzielałem się artystycznie na wernisażach i konkursach plastycznych i rzeźbiarskich, realizowałem zamówienia na rzeźby itp... Podobno muzycy mają ogólnie do programowania lepsze warunki i z tego co wiem to wynika z tego, że muzyk grając z nut musi angażować wiele zmysłów takich jak wzrok czytając nuty i łączyć bezpośrenio to z ruchem dłoni i innych części ciała przy tym zwracając uwagę na dźwięku i wczuwając się w rytm... To wszystko wpływa na bardzo dobre połączenie między półkulami... Dobra. Koniec wykładu ;D

No ale rzeczywiście front-end najlepszy jest dla osób które jednak najbardziej lubią się bawić wyglądem, ale w pewnym stopniu matematyki się przy tym nie uniknie zaczynając od prostego liczenia szerokości divów, a kończąc na algorytmach w JS...
0 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)

porządane

pożądane 

0 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez tede774 Bywalec (2,650 p.)
Front-end najlepszy jest dla osób które jednak najbardziej lubią się bawić wyglądem strony i graficzną interakcją z użytkownikiem...

Jeśli chodzi o back-end to jest już bardziej do osób, które nie jara układanie strony, design i tego typu sprawy, a bardziej bezpieczeństwo strony i mechanizmy komunikowania się użytkownika z bazą danych poprzez formularze dodające np. posty na forum, oddawanie głosów itp...

Za co się zabrać? Warto znać podstawy... Znajomość tego jest bardzo przydatna, ponieważ bardzo często trzeba znać w pewnym stopniu potrzeby osoby zajmującej się back-endem i na odwót... ;)
0 głosów
odpowiedź 25 września 2015 przez xR Mądrala (6,260 p.)
Ja osobiście jestem początkujący, lecz trochę poznałem programowania(c++) oraz front endu, wybrałem to drugie, proponuję tak jak ja zrobiłem, jak już umiesz html i css(chociaż umieć to śmieszna pewność siebie ;) ) spróbuj i back-endu, sam musisz zdecydować, co Tobie się bardziej podoba, sam uczęszczam do tech. inf. i ile osób się spytasz tyle zdań, większość nie chcę wiązać z informatyką jednak przyszłości, kilku kocha sieci, inni nienawidzą a uwielbiają programowanie, znowu trzeci wolą grafikę itd.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu swojej ścieżki

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 422 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 500 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2018 w Nasze projekty przez niezalogowany
+8 głosów
2 odpowiedzi 2,198 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...