• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

WWW bez cookies

Object Storage Arubacloud
0 głosów
116 wizyt
pytanie zadane 7 października 2023 w HTML i CSS przez Viola Nowicjusz (120 p.)
Pytanie laika. Chcę zrobić prostą stronę, która nie będzie stosowała plików cookies. Nie chcę wiedzieć kto i kiedy ją odwiedza itp. Chcę za to dać komunikat, że ta strona nie stosuje plików cookies. Czy to możliwe? Są jakieś skrypty, kody?

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 7 października 2023 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
edycja 7 października 2023 przez adrian17
To… nie stosuj :P

To przecież nie jest tak że jak piszesz własną stronę to ona coś robi za Ciebie bez Twojej zgody. Nie trzeba pisać żadnego skryptu, żeby… nic nie robić.

(Plus, ogólnie nie trzeba dawać komunikatu o ciastkach zawsze gdy je używasz na swojej stronie; jeśli ciastka (lub inne sposoby przechowywania danych, bo przecież nie jest tak że ciastka to jedyna rzecz którą dotyczą przepisy) nie przechowują danych identyfikujących/osobowych lub są wymagane do działania strony (logowanie), nie trzeba prosić o zgodę na nie.)

W każdym razie, jeśli chcesz informować że nie używasz cookiesów… po prostu napisz to na dole strony? ;) Ale też nie wiem po co chcesz to zrobić.
komentarz 7 października 2023 przez Viola Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję. Po prostu nie potrafiłam zrozumieć, gdzie się rodzą pliki cookies. Czy przeze mnie, w kodzie strony, czy narzuci mi je, a raczej moim użytkownikom, przymusowo hostingodawca, choćby po to, żeby mnie informować o statystykach strony, których akurat nie potrzebuję.
Bo jeżeli to drugie, to dość głupie dla mnie, że ja mam się tłumaczyć z cookies a nie ja je tworzę.
Ja mam kotka, chcę zrobić stronkę o swoim kotku, bo Facebook już mi bokiem wychodzi. Ale nie chcę jej zaśmiecać jakimiś komunikatami. Dlatego wymyśliłam sobie, że zrobię stronkę bez cookies. I skoro w tym przypadku nic nie muszę robić, to oczywiście, wtedy tym bardziej nie będę jej zaśmiecała zbędnymi komunikatami o niestosowaniu cookies.
Chyba za bardzo nie pokręciłam.
komentarz 7 października 2023 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Czy przeze mnie, w kodzie strony

Tak, zazwyczaj normalnie w Twoim kodzie.

przymusowo hostingodawca

To by było mega dziwne, ale... teoretycznie możliwe? Ale taki hosting to bym na śmieci wyrzucił, żaden szanujący się by czegoś takiego tak po prostu nie zrobił (a tym bardziej bez zgody autora strony).

Najprościej jak wejdziesz na stronę i w devtoolsach zweryfikujesz że żadne dziwne ciastka się nie ustawiły.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 321 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,246 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2018 w HTML i CSS przez Kozaczenko Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 354 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w HTML i CSS przez JimmyTulipanTudeski Bywalec (2,780 p.)

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...