• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed C++ zadanie zamek

Object Storage Arubacloud
0 głosów
305 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2023 w C i C++ przez Bartek7630 Nowicjusz (190 p.)
zamknięte 11 czerwca 2023 przez Bartek7630
Cześć od kilku miesięcy uczę się c++ dla siebie i robię różne zadania ale ostatnio trafiłem na zadanie którego nie wiem w sumie jak rozwiązać. Wiem że trzeba użyć sum prefiksowych. Mógłby ktoś dać jakąś wskazówkę jak to napisać mniej więcej bo nie mam za bardzo pomysłu.

https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/aCnLx5So80oufna1YLlfuuUY/site/?key=statement
komentarz zamknięcia: Otrzymałem już wystarczającą odpowiedź

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
To zadanie to zaimplementuj sumy prefiksowe. Ciężko tu dać jakąś wskazówkę.
komentarz 10 czerwca 2023 przez Bartek7630 Nowicjusz (190 p.)
No właśnie wiem, tylko nie wiem jak zrobić tę instrukcję kiedy ma wypisywać "TAK" a kiedy "NIE". Mam obliczyć odległość człowieka od wyjścia i potwora od człowieka i zobaczyć kto będzie szybszy, czy w jaki sposób?
komentarz 10 czerwca 2023 przez pasjonat_algorytmiki Pasjonat (19,540 p.)
Pomyśl chwilę.
komentarz 10 czerwca 2023 przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
edycja 10 czerwca 2023 przez Szyszka
Przypomnij sobie z fizyki wzór na drogę (s) i trochę się z nim pobaw :) Btw. w tym zadaniu są chyba złe założenia, bo jest napisane, że liczby niby powinny być mniejsze niż 10^6, a żeby zdobyć max trzeba obsługiwać większe liczby.
komentarz 10 czerwca 2023 przez Bartek7630 Nowicjusz (190 p.)
Zrobiłem coś takiego i dalej nie wychodzi i chyba nic więcej nie wymyślę. Czy mój tok rozumowania jest dobry? https://ideone.com/Niu1XS
komentarz 10 czerwca 2023 przez Szyszka Gaduła (3,490 p.)
Masz błąd w liczeniu dystansu. Ja bym to robił tak, że dystans to ostatni element z tablicy prefiksów (jego wartość dla przykładowego wejścia to 11) odjąć wartość spod indexu obecnego element (czyli pobrany x albo y) -1, czyli np. sum[x-1] (zatrzymaj się tutaj i pomyśl chwilę nad tymi sumami, rozplanuj to sobie w głowie). Będziesz musiał też zrobić ifa żeby sprawdzić czy x-1 nie wychodzi poza zakres tablicy. Poza tym wydaje mi się, że warunek p > k ma błędne założenie, bo obie postaci poruszają się w różnych prędkościach. Tak samo k == n nie ma sensu. Porównuj tylko czy czas Bajtka jest mniejszy lub równy czasowi potwora, jeśli tak, to wyświetl "TAK", a inaczej "NIE".
komentarz 10 czerwca 2023 przez Bartek7630 Nowicjusz (190 p.)
Udało mi się, trzeba było zrobić to co pisałeś, czyli odległość z uwzględnieniem ich prędkości. Jedyne co, to nie trzeba było sprawdzać czy x-1 wychodzi poza zakres tablicy. Dzięki wielkie za pomoc :)

Podobne pytania

+4 głosów
2 odpowiedzi 971 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w C i C++ przez Wiru Początkujący (400 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 898 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w C i C++ przez Wiru Początkujący (400 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 480 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2017 w Mikrokontrolery przez szerwi Użytkownik (620 p.)

92,578 zapytań

141,427 odpowiedzi

319,653 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...