• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Po kursie- co dalej?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2023 w C i C++ przez Filipx02 Nowicjusz (120 p.)
Hejka. Ukończyłem cały kurs programowania w C++ (od podstaw oraz podejście obiektowe). Pytanie- co teraz?

Domyślam się, że nauka na własnych projektach jest najlepsza. Chciałbym napisać jakąś grę (saper, pasjans, snake, statki itp.)- i tutaj pojawia się kilka pytań:

1. Lepiej napisać grę w konsoli, czy lepiej od razu nauczyć się jakieś biblioteki 2D? Nie ukrywam, że preferuję tę 2 opcję, ale jak gra w konsoli jest o wiele lepsza (w takim sensie, że "nie ma co się porywać z motyką na słońce" i lepiej robić to stopniowo) to tak też zrobie.

2. Jak juz wybiorę jakąś bibliotekę- to jaką? Z tego co się orientowałem, to jest sporo możliwości- SFML, Qt, STL itp.- co z tego będzie najlepsze do nauki?

3. (do pytania 2.)- jeśli już coś polecicie- to macie może jakiś dobry/sprawdzony kurs, który pozwoli mi przejść przez podstawy?

4. Warto już po napisaniu gry, przejrzeć na internecie inne podejścia do danego projektu? Nie ukrywam, że pewnie mój kod będzie masakryczny- jak mogę polepszać się w tym aspekcie? Niby praktyka czyni mistrza, ale jednak fajnie byłoby znać swoje błędy niż napisać 10 gier w podobnym stylu z rażącymi błedami.

Z góry dzięki za wszelkie zainteresowanie/zaangazowanie i pomoc!
komentarz 1 maja 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Z tego co się orientowałem, to jest sporo możliwości- SFML, Qt, STL itp.- co z tego będzie najlepsze do nauki?

Dwie pierwsze to biblioteki graficzne, STL to część C++, więc nie widzę tutaj dylematu, po protu używasz jej tam, gdzie to konieczne.

Jeśli chodzi o prostą grę 2D, to SFML będzie dobra.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

"nie ma co się porywać z motyką na słońce" 

Różni ludzie mają różne podejście, osobiście jestem za stawianiem sobie zbyt ambitnych celów i szybkim nadrabianiem wiedzy, niż sztucznym spowalnianiem rozwoju. W tym przypadku rzucenie się na głęboką wodę nie sprawi że się utopisz... co najwyżej zrobisz liste jakiej wiedzy jeszcze ci brakuje (z biegiem nauki ta lista powinna rozszerzać się szybciej niż maleć)

Jak juz wybiorę jakąś bibliotekę- to jaką?

Najlepiej przetestuj różne opcje i wybierz coś dla siebie, sprawdzenie jak wygląda alternatywa może być pomocne w przyszłości, kiedyś więcej o tym napisałem tutaj https://faqprogramisty.pl/5-jaki-jezyk-programowania-wybrac/ 

Warto już po napisaniu gry, przejrzeć na internecie inne podejścia do danego projektu?

Na tym polega nauka, powinieneś uczyć się i eksperymentować, żeby robić rzeczy coraz lepiej, a nie klepać projekty pod ilość i powtarzać ciągle te same błędy

Są ludzie którzy po 4 latach "nauki" mają poziom jak po 3 miesiącach... tak samo jak ludzie którzy w cv mają wpisane ponad 20 lat doświadczenia, a z rozwojem zatrzymali się przynajmniej 10 lat temu (wbrew pozorom mnóstwo jest takich ludzi, lepiej nie być jednym z nich)

komentarz 30 kwietnia 2023 przez Filipx02 Nowicjusz (120 p.)
Dzięki wielkie za odpowiedź! Nie ukrywam, że C++ to nie jest to, w co chce raczej pójść w mojej dalszej karierze, ale "muszę" tego się uczyć na studiach, więc wiadomo.

Warto też wybierać daną bibliotekę po popularności? Im bardziej popularna, tym pewnie więcej pomocnych tematów będzie w internecie.
komentarz 1 maja 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Warto też wybierać daną bibliotekę po popularności? Im bardziej popularna, tym pewnie więcej pomocnych tematów będzie w internecie.

Tak, zazwyczaj te popularne mają więcej naprawionych błędów i tematów w internecie

Warto brać to pod uwage, ale zazwyczaj takich w dobrym stanie jest kilka do wyboru 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 176 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2016 w C i C++ przez MiO Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 475 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2018 w C i C++ przez Michael00 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 407 wizyt
pytanie zadane 23 sierpnia 2018 w Nasze projekty przez El Lirón Obywatel (1,320 p.)

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...