• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux live i pliki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
344 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Witam,

chciabym zaznaczy, że jestem laikiem jeśli chodzi o Linuxa. Zrobiłem sobie Live disca z Kalim. Utworzyłem kilka plików, katalogów(na live'ie). Po restarcie zniknęły. Pojawia się pytanie czy zawsze po zrestartowaniu live'a będą ginąć mi pliki, ustawienia, konfiguracja itp.? Mogę temu zapobiec?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Jak odpalasz z Live CD, to jest chyba informacja, że pliki będą usuwane.
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Mam pena. Nie da się tego zmienić?
komentarz 26 sierpnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
W sumie nie ma różnicy czy pen czy CD. Nie wiem czy nie było jakiegoś sposobu na to. Poszperaj na internecie, a najbardziej polecam forum ubuntu - najbardziej aktywne.
komentarz 26 sierpnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Dzięki, szukamyyes

komentarz 27 sierpnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

W sumie pozostało mi zainstalować go na penie. Czemu nie wink

komentarz 27 sierpnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Ja raczej polecam zabawę z witualną maszyną.
komentarz 27 sierpnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
No właśnie chodzi o to, że mój VirtualBox nie radzi sobie z Kalim. Nie mogę go zainstalować. Jeśli mi się uda to z zalogowania nici. Przy pełnym ekranie maszyna wywala błędy. A po dzisiejszej próbie z VMware też szlag mnie trafił. Jeszcze gorzej.
komentarz 27 sierpnia 2015 przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)
Starałeś się wygooglować problem? Może zła konfiguracja?
komentarz 27 sierpnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Google nie wiem (o dziwo). Nauczyciele też bezradni.
komentarz 27 sierpnia 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Masz w biosie virtualization technology włączone (powinno być na enable)?

komentarz 27 sierpnia 2015 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Jeżeli ma Windows 8 i w gore , a w nim włączoną usługę Hyper-V to ona może powodować ten problem. ALe  niestety nie wiemy co to za "problem"
+1 głos
odpowiedź 27 sierpnia 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Jak zapiszesz pliki na jakimś realnym dysku, to nie powinny zniknąć (chyba że Kali je jakoś automatycznie usuwa, nie używałem tej dystrybucji). Pewnie po prostu zapisujesz pliki w wirtualnych katalogach, na przykład /home/, wtedy oczywiście, że znikną, bo system jest postawiony w pamięci RAM, a /home/ to część systemu.
0 głosów
odpowiedź 26 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Ogarnij knoppix'a. Jak się go dobrze ustawi to nie będzie ci usuwał plików, a nawet ci pozwoli zainstalować dodatkowych oprogramowań.
komentarz 27 sierpnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Większość pakietów w Kalim jest preinstalowanych dlatego zostanę raczej przy nim cheeky

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,082 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 558 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2015 w Java przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,796 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2015 w C i C++ przez Pascal Bywalec (2,720 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...