• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książka C++, którą wybrać ?

Object Storage Arubacloud
+7 głosów
1,132 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2015 w C i C++ przez stasiak965 Nowicjusz (190 p.)
Witam,

Kiedyś liznąłem delikatnie Symfonii C++, później mój zapał się jakoś skończył, chcę teraz wrócić do nauki tego języka. Proponujecie jakąś aktualną książkę? Czytałem na wykopie posty dotyczące tejże symfonii, i ludzie raczej jej nie polecają. Macie swoje jakieś ulubione książki? Fajnie aby były w języku polskim. Zależy mi na nauce od podstaw.

Pozdrawiam

11 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Qhoros Mądrala (7,110 p.)
C++ jest tak popularny, że spokojnie znajdziesz darmowe materiały w internecie. Chociażby "od zera do gier kodera". Pisz własne, użytkowe programy. Wtedy zrozumiesz pisany kod i będziesz wiedział dlaczego coś się sypie i dlaczego. ;)
+3 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez 1110200039910 Gaduła (4,630 p.)
Ja słyszałem same pozytywne opinie o Symfonii
+2 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Ja od siebie polecam - Symfonia C++ Standard 2 tomy

Bardzo ładnie wszystko wyjaśnione.
+1 głos
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Vakoss. Bywalec (2,870 p.)
Polecam "Przewodnik dla początkujących C++" Alexa Allaina
komentarz 6 kwietnia 2015 przez NetR3aper Obywatel (1,060 p.)
Zdecydowanie ta pozycja na początek, naisana dość luźnym językiem, ma bardzo zachęcający do nauki wstęp:)
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez griffi Początkujący (300 p.)
Prawdę mówiąc, to Symfonia nie jest ponoć wcale dobrą książką. Uczy złych praktyk jak używanie polskich nazw zmiennych czy klas.

 

Tutaj masz dobry poradnik jak zacząć naukę C++ http://www.wykop.pl/wpis/9719000/cpp-naukaprogramowania-programowanie-wstep-czestot/
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez achilles147 Dyskutant (9,580 p.)
Thinking in c++ Bruce Eckel   Książka nie łatwa lecz bardzo dobrze napisana.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Wilczu Mądrala (5,190 p.)
To pytanie było już na forum wyszukiwarka do czegoś służy ;)

a co do książki to proszę:

http://miroslawzelent.pl/ksiazki-warte-uwagi

Pozdrawiam.
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Pat | RYK Nowicjusz (160 p.)
Według mnie najlepsza jest książka Język C++. Szkoła programowania. Wydanie VI.

Nawet dla początkujących.

 

http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-wydanie-vi-stephen-prata,cppri6.htm
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez Matt Sochi Obywatel (1,930 p.)

Cześć, na początek polecam przeczytać "C++ dla początkujących at. Alex Allain" wydawnictwa Helionu. Nam nauczyciel to polecił, myślę że to dobra książka dla początkujących, ponieważ nie opiera się tylko na teorii. Masz tam nawet zagadnienia z matematyki :)

 

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2015 przez kovi29 Obywatel (1,200 p.)
Moim skromnym zdaniem Symfonia C++ Standard w połączeniu z szkołą programowania C++ Stephen'a Prata... ja mam akurat wydanie V tej książki, ale z Symfonią się świetnie uzupełniają ;)

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 866 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 576 wizyt

92,620 zapytań

141,470 odpowiedzi

319,794 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...