• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uczenie się z książek

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
249 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 7 kwietnia 2015 przez HaKIM

Cześć. Mam zakupioną książkę o php. Tylko że jest jeden problem. Czytam sobie czytam, no ok rozumiem ale cholercia zapominam to co przeczytałem po dwóch minutach! Znacie jakiś sposób abym mógł spokojnie zapamiętywać wszystkie te informacje? Mam zrobioną stronę Cenne, tam są zapisywane wszystkie rady z książki, te lepsze. Ale jak jadę ubanem - czyt. tramwaj, to nie mam gdzie, i jak tego zapisać. Prosiłbym o jakieś rady, może są jakieś syropki na to[pamięć], w ostateczności mogę łykać piguły, bo głupio czytać i potem mieć zagwostkę co się czytało.

|--------------------------------------------------------------------|

A więc mam wszystko pisać w praktyce aby mi wchodziło do "łba", tak? Cóż... Jak trzeba to trzeba. :)

5 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Berike Początkujący (420 p.)
ja też siedzę z książką do JavaScript i jQuery i niestety, ale czytane samo niewiele daje, ja mam otworzony przed sobą program i wszystko co piszą próbuje w praktyce, bez tego ani rusz.
komentarz 7 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
A więc muszę pisać aplikacje ze WSZYSTKIM co tam jest aby jako tako zapamiętać?
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Berike Początkujący (420 p.)
Tylko pisanie kodu, nauczy Cię pisać kod. Popełniaj błędy, próbój, eksperymentuj, kombinuj - bez tego nawet najlepsza książka nie będzie w stanie Ci pomuc. Nie nauczysz się jazdy na rowerze słuchając na wykładzie jak powinno się jeździć.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)

Dobrze jets nie uczyć się na sucho, ale samemu pisać to czego się uczysz. Tak zapamietujesz dużo lepiej! Ja osobiście nie lubię uczyć się programować z książek. Według mnie dużo lepszym rozwiązaniem (przynajmniej, żeby opanować podstawy) jest interaktywny kurs. Szególnie polecam stronę http://codecademy.com z właśnie takimi kursami.

0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez joker Nałogowiec (31,150 p.)
Najlepiej to od razu po przeczytaniu jakiegoś tematu zabrać się do roboty i przetestować dany skrypt na swoim komputerze. A jadąc tramwajem hmm może po prostu powinieneś przeczytać dany temat 2-3 razy? Na pewno coś więcej zostanie w głowie

Pozdrawiam serdecznie
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Sebastian Westfal Obywatel (1,020 p.)
Jeżeli jest ta książka poarta na przykładach to wykonuj je na bierząco i zapisuj, dodawaj sobie także do nich komentarze. Po jakimś czasie wracaj do swoich przykładów. Ja w ten sposób nauczyłem się bardzo dużo i przyjemnie języka c++ z książką "Sumfonia c++ standard"

Pozdrawiam.
komentarz 7 kwietnia 2015 przez Chrzanek Użytkownik (830 p.)
Poza pisaniem przykładów z książki można dodatkowo pisać własny z kod z modyfikacjami, np. mnie tak lepiej wchodzi wiedza do głowy.
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

Proponuję przeczytać fragment książki i zaraz robić to na komputerze. Tak nauczysz się najlepiej, od razu poznasz inne pokrewne zagadnienia, dodatkowe działania niektórych funkcji. Będziesz też mógł na bieżąco wykrywać i poprawiać błędy w skrypcie jak i swoim myśleniu.

Podobne pytania

+2 głosów
5 odpowiedzi 709 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 139 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 341 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Username Obywatel (1,350 p.)

92,632 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,881 komentarzy

62,014 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...