• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domena w nazwa.pl serwer w linuxpl.com

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,401 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)
Witam,

posiadam domenę w nazwa.pl, a hosting w linuxpl.com.

W jaki sposób przenieść tę domenę na serwer? Na linuxpl.com do transferu domeny potrzebny jest kod "authinfo", a żeby go uzyskać w nazwa.pl trzeba wysłać pismo pocztą... Słyszałem, że jest możliwość przekierowania na zewnętrzne serwery DNS. Jak to zrobić? Jak sprawdzić na jakich DNS-ach mam serwer?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 9 kwietnia 2018 przez piterpiter
 
Najlepsza

Serwery DNS musisz uzyskać od usługodawcy hostingu, czyli Linuxpl.com. Najprościej będzie sprawdzić może gdzieś w panelu administracyjnym, na ogólnej stronie supportu jest podanych sporo różnych. Gdy już będziesz je miał wchodzisz do jakiegoś panelu zarządzania domeną w Nazwie.pl i zmieniasz na podane.

Opcja z kodem authinfo to transfer domeny, czyli całkowite przejęcie obsługi domeny przez innego rejestratora - gdybyś przetransferował domenę np. do Linuxpl to tam też byś zarządzał jej serwerami DNS.

komentarz 4 kwietnia 2018 przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)
Link, który mi podałeś znalazłem już wcześniej, ale skąd mam wiedzieć, który DNS jest właściwy?
Załóżmy, że już się dowiedziałem który i w nazwa.pl zmieniłem. Po czym poznam, że zmiana nastąpiła? Gdzie będę zarządzał domeną - w nazwa.pl czy linux.pl?
1
komentarz 4 kwietnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Tak jak napisałem:

Najprościej będzie sprawdzić może gdzieś w panelu administracyjnym

Pewnie gdzieś w panelu będziesz miał je podane, zobacz dokładnie.

Nawet w artykule, który podlinkowałem masz napisane:

Po dodaniu domeny do serwera, komunikat potwierdzający jej dodanie zawiera adresy serwerów dns, które należy ustawić dla domeny w panelu rejestratora domeny.

 

Po czym poznam, że zmiana nastąpiła?

To domena .pl? Najprościej sprawdzić prosto w rejestrze domeny, czyli dla końcówki pl jest to https://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl - widzisz wtedy że serwery się zmieniły, ale pamiętaj o czasie propagacji (zazwyczaj trwa kilka godzin, niektórzy podają że może trwać nawet do 24-48h).

Gdzie będę zarządzał domeną - w nazwa.pl czy linux.pl?

Zależy czym jest dla Ciebie "zarządzanie". Płacił faktury, zarządzał serwerami DNS itp. będziesz nadal z Nazwa.pl. Po stronie Linuxpl będzie np. zarządzanie rekordami w DNS. 

komentarz 4 kwietnia 2018 przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)

"Po dodaniu domeny do serwera, komunikat potwierdzający jej dodanie zawiera adresy serwerów dns, które należy ustawić dla domeny w panelu rejestratora domeny."

W takim razie jak 'dodać domenę do serwera' na linuxpl.com?

komentarz 4 kwietnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

https://support.linuxpl.com/Knowledgebase/Article/View/89/7/dodanie-domeny-lub-zmiana-nazwy-domeny

Aby dodać nową domene do konta należy w panelu przejść na:


Zarządznie domeną -> dodaj nową domene

1
komentarz 9 kwietnia 2018 przez piterpiter Nowicjusz (210 p.)
Ogromne dzięki za cierpliwość i przepraszam za kłopot, problem leżał gdzieś indziej.

Po zadzwonieniu na Support linuxpl dowiedziałem się, że mail z danymi do logowania do Panelu Administratora "gdzieś przepadł" albo "zapomnieli wysłać" i dlatego nie miałem do tego panelu w ogóle dostępu. Próbowałem się tam oczywiście zalogować, ale za pomocą loginu i hasła do Panelu Klienta (a to dwa różne panele). Support podesłał passy i wszystko gra :) Jeszcze raz przepraszam za problem i dzięki za pomoc!
komentarz 9 kwietnia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie ma sprawy, fajnie, że udało się rozwiązać problem.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 2,575 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Offtop przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 411 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 544 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez falauthy Stary wyjadacz (11,550 p.)

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...