• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Domena - przedłużenie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
404 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
zmienione kategorie 30 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk
Hej.

Na niektórych hostingach pierwsze przedłużenie jest obowiązkowe, a na niektórych nie.
Czy moglibyście mi podać hostingi, na których nie trzeba przedłużać?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 30 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 30 kwietnia 2016 przez BlueWee
 
Najlepsza
Żadne przedłużenie nie jest obowiązkowe - nie chcesz już mieć danej domeny to jej nie opłacasz i nie przedłużasz.

Jedyne co to u niektórych rejestratorów żeby przenieść domenę do innego rejestratora (transfer) trzeba ją raz opłacić po cenie przedłużenia - robią tak głównie duże firmy typu az.pl, home.pl czy nazwa.pl na których jest po prostu bardzo drogo. Jest to niby forma promocji - cena rejestracji jest niższa i za to żeby przenieść trzeba raz przedłużyć u nich. W rzeczywistości ich ceny są bardzo wysokie i jest to zupełnie nieopłacalne.
komentarz 30 kwietnia 2016 przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
Za moją pierwszą domenę na ut.pl musiałem płacić za przedłużenie. ;p
komentarz 30 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Musiałeś bo co? Pokaż na to odpowiedni zapis na ich stronie. Nie mogłeś po prostu nie zapłacić, a domena by przepadła?
komentarz 30 kwietnia 2016 przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
Byłem wtedy strasznie młody i miałem to na starym mailu, być może zbyt naiwny i od tamtego czasu nie chciałem brnąć w domeny.
W takim razie OVH będzie dobrą opcją? Nie będzie problemu z niepełnoletnością?
komentarz 30 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie wiem, ja z takim postępowaniem się nigdy nie spotkałem i miałbym wątpliwości czy jakiekolwiek zmuszanie klienta do zapłaty od tak jest zgodne z prawem.

Tak, OVH jest najlepszą opcją jeśli chodzi o domeny .pl, z resztą do innych też (nie wiem o jaką końcówkę pytasz), bo mają rzeczywiście uczciwe niskie ceny. Sam mam u nich kilka domen i jestem zadowolony, nie było żadnego problemu jak do tej pory.

A co do niepełnoletniości to nie powiem, sam jestem pełnoletni więc takie problemy mnie nie dotyczą. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że gdy ja składałem jakieś zamówienie w OVH to nie było nigdy pytania ani o PESEL, wiek ani inne rzeczy tego typu - nie wiem więc w jaki sposób mieli by to zweryfikować, chyba że jakaś wyrywkowa prośba o dokumenty. Tu głowy nie dam, ale jak mówię osobiście się nigdy z czymś takim nie spotkałem.
komentarz 30 kwietnia 2016 przez BlueWee Użytkownik (730 p.)
Tylko ostatnio mam bynajmniej ja mały problem.
https://www.ovh.pl/domeny/

Bład: 500, ale może tylko chwilowe. :)
komentarz 30 kwietnia 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
O faktycznie, u mnie też rzuca 500, ale tylko na tej podstronie z domenami, wszystko inne włączenie z panelem do obsługi domen działa u mnie dobrze. Cóż, może za chwilę ruszy :)

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 2,568 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2018 w Offtop przez Jan Machelski Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,398 wizyt
+3 głosów
12 odpowiedzi 4,425 wizyt

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...