• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona do oceny - flex box

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
616 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2015 w HTML i CSS przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
edycja 16 czerwca 2015 przez tarnasm
Hej.

Wrzucam stronkę, ktorą aktualnie robię na zaliczenie. Troche nadziabany, kod (sorry). Ale to wynika z faktu iż pierwszy raz robię stronę opartą na flex-boxach...i trochę kombinowalem. Ocencie ją pod względem wizualnym (chociaż to w połowie szkic). I zerknijnie na kod.

http://codepen.io/tarnasm/pen/dovOVR

Pozdrawiam

Grzegorz.

8 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
css linia 120 :)

Wizualnie dobrze.
+2 głosów
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez chris Gaduła (3,680 p.)
Przy menu zostalbym przy podkresleniu, albo przy zmianie samego koloru. IMO samo podkreslenie wyglada znacznie lepiej.
+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Mógłbyś zmienić trochę typografię, tzn. ustalić line-height, font-size, color, jakieś marginy itd. Co do reszty no to widać, że wymaga jeszcze jakiegoś dopracowania, ale myślę, że jako prosta strona jest ok - to co bym poprawił to przede wszystkim pozbycie się id z arkusza stylów i zapewne jeszcze jakoś to wszystko inaczej pozapisywał, ale dobra.

Kod w codepen możesz "przeczyścić" za pomocą buttona tidy - jeśli miałeś na myśli to, że nie jest sformatowany. :P
komentarz 16 czerwca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)

Mógłbyś zmienić trochę typografię, tzn. ustalić line-height, font-size, color, jakieś marginy itd. 

Masz na myśli zdefiniowanie tych atrybutów dla całej sekcji  body na pozątku kodu?

o co bym poprawił to przede wszystkim pozbycie się id z arkusza stylów

Możesz rozwinąć myśl? Chodzi Ci o to aby stosowac same klasy?

komentarz 16 czerwca 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)

Masz na myśli zdefiniowanie tych atrybutów dla całej sekcji  body na pozątku kodu?

tak 

Chodzi Ci o to aby stosowac same klasy?

tak

 

komentarz 16 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Ktoś mnie ubiegł, ale tak - zamiast id stosuj klasy, id powinno się używać po to aby skrypty mogły odnieść się do konkretnego elementu.

Nom, w body sobie ustal krój czcionki, wielkość i inne style - tak jak będzie ci pasować.
komentarz 16 czerwca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)

A nie jest czasem tak, że w ramach dobrej praktyki powinno się wszędzie zerowac marginesy, padding do 0?

EDIT: 

zamiast id stosuj klasy, id powinno się używać po to aby skrypty mogły odnieść się do konkretnego elementu.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Nie jest tak, że id stosujemy przy unikalnych divach a klasy przy tych, ktore użyjemy więcej niż 1 raz?

komentarz 16 czerwca 2015 przez eliano Gaduła (3,640 p.)

napisałem to za ciebie, bo byłem absolutnie pewny co masz na myśli:

  • ustalanie tych rzeczy w body to absolutny standard - wszyscy tak robią.
  • używanie samych klas zamiast id to natomiast jedno z założeń BEM

 

komentarz 16 czerwca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Dziękuję, to wiele mi wyjaśnia. Sprawdzę w necie jak przedstawiają się założenia o ktorych mówiliście:)

Pozdrawiam.
komentarz 17 czerwca 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
SMACSS, OOCSS i jeszcze DRY - o tym możesz poczytać.
komentarz 17 czerwca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Uff dużo do nauki :D Te wszystkie metody faktycznie są stosowane jednakowo? Czy zamiennie?
+1 głos
odpowiedź 16 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ładnie.

Mam takie pytanko, strona jest responsywna? Niestety na codeopen.io nie jest to widoczne. ;c
komentarz 16 czerwca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Tak, jest. Własnie zauważyłem, że na niektórych przeglądarkach CodePen nie układa strony właściwie, albo w ogóle...Nie wiem od czego to zależy przyznam szczerze.
0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2015 przez migacz100 Mądrala (5,410 p.)
To może mój wymysł, ale: "Wpisz imie,"Wpisz E-mail" wygląda trochę dziwnie ja zastąpił bym to: "Twoje Imie", "Twój E-mail"
0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ogólnie pod kątem wizualnym wszystko ok :D
Może bym troszkę rozjaśnił, a tak to spoko :P
0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Bardzo fajna, dobre dopasowanie kolorów, nieźle umiejscowione i robi dobre wrażenie :) 9/10 

 

Ps. w treści wiadomości daj jakieś tło, niech to będzie kolor footera, ponieważ jak się powiększy to wchodzi to na text i będzie się pokrywało :) 

0 głosów
odpowiedź 16 sierpnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Dziwne, bo juz gdzies widzialem taką strone z identycznymi kolorami.

 

Aha to ta sama xD

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 486 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2015 w HTML i CSS przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 581 wizyt
pytanie zadane 16 września 2017 w Nasze projekty przez beginner93 Nowicjusz (220 p.)
+2 głosów
8 odpowiedzi 942 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2015 w Nasze projekty przez Eimens Maniak (69,240 p.)

92,634 zapytań

141,503 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...