• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak ustawić boot z pendrive bez wchodzenia do biosu?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,873 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Mam starego lapka z nie do końca działającą klawiaturą, nie działa m.in klawisz f2, który pozwala na dostanie się do biosu. Używam klawiatury na usb, ale niestety nie jest ona wykrywana na etapie bootowania komputera (w  żadnym z portów usb) i nie mogę się dostać do biosu za jej pośrednictwem. Czy jest możliwość, aby edytować kolejność bootowania z poziomu windowsa? Druga opcja to po prostu włączyć jakoś bios, ale opcja z ustawien systemu windows - uruchamianie zaawansowane, nie pozwala mi zmienić kolejności bootowania, jest tam tylko jedna opcja jaką jest windows loader i nie można zmienić jej na nic innego.

W jaki sposób mogę dostać się do biosu, albo wymusić bootowanie z pendrive? Ewentualnie zrobić coś, żeby ten komputer ogarnął. że jest przypięta klawiatura. Pamiętam, że raz udało mi się za jej pośrednictwem dostać do biosu, komputer jakoś ją wykrył, ale to był pojedynczy przypadek i ile razy potem bym nie restartował, klawiatura dalej była bezużyteczna,

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
f9 ?
komentarz 13 maja 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Cześć.

Sprawdź na innym kompie ten przygotowany pendrive z systemem.Wyeliminujesz jeden problem.

Później,tak sobie myślę.

Co by było gdyby...odłączyć HDD od lapka...podpiąć na USB,prawidłowo przygotowany pendrive z systemem...?Czy laptop zechciałoby bootować z pena?
komentarz 13 maja 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Spróbuję się dostać do jakiegoś innego kompa i to sprawdzić. Rozkręcać go trochę się boje ...
komentarz 13 maja 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Nie bój się.

Z reguły dysk mieści się pod dolną pokrywą i nie ma z tym wiele roboty.Jeśli zachowasz ostrożność,powinno być dobrze :)

Tak przy okazji,co to za laptop?Wiem tylko że stary.
komentarz 13 maja 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Jakiś Samsung niestety nie znam modelu, na kompie nie mam nic napisane a z biosu się nie dowiem bo bo... Sam wiesz :d

Spróbuję poszukać od tego kompa i może się dowiem.
komentarz 13 maja 2017 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Dlaczego masz wyjąć dysk?

Dlatego że bez HDD,BIOS będzie "szukał" pierwszego urządzenia do bootowania.

Przykładowa procedura

CDROM-płyty z systemem brak przechodzi do

HDD- wykrywa twojego Windowsa i startuje system operacyjny.

Co się stanie jeśli HDD nie będzie?

-CDROM nie startuje(brak płyty)

-HDD nie startuje bo odłączony.

-Twój właściwie przygotowany pendrive,następny na liście

Jeśli działa,wyciągasz wnioski...no i mnożą się domysły ;)

Jeśli nie działa też wyciągasz wnioski ;)

Zastanawia mnie też ta klawiatura USB,u mnie na lapku działa od momentu włączenia .
0 głosów
odpowiedź 13 maja 2017 przez niezalogowany
Poszukaj manualu, jak odpalić boot menu (najpewniej ESC lub Fxx).

W BIOS włącz opcję "legacy USB support", co powinno pozwolić ci korzystać z klawiatury na USB.
komentarz 13 maja 2017 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Przeciez w pytaniu jest wyraźnie napisane, że ta klawiatura jest mi potrzebna, żeby się do biosu dostać. Klawiatura w laptopie w zasadzie nie działa, więc używam tylko tej na usb. Ale nie chce ona działać w czasie rozruchu komputera i nie mogę się za jej pośrednictwem dostac do biosu.
komentarz 13 maja 2017 przez niezalogowany
Wyraźnie jest napisane tylko o tym, że nie działa klawisz F2. Boot menu to nie to samo, co BIOS.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 499 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,352 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 283 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...