• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kilka klonów funkcji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
190 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2015 w C i C++ przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Witam, wiem, że sporo wybiega to ponad mój poziom programowania, ale nie daję mi to spokoju gdy sobie myślę o działaniu gry komputerowej.

Mam grę w której mam jakiegoś przeciwnika, których występuje np 10 na raz, wszyscy oni są napisani jedną tą samą funkcją. Ale ta funkcja jest przecież wywołana w wielu egzęplażach na raz i wszystkie działają w tej samej chwili niezależnie od siebię i to mnie ciekawi najbardziej, jak to wygląda z perspektywy programu i komputera?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 maja 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
wybrane 23 maja 2015 przez aspoka
 
Najlepsza
Nie zabardzo rozumiem pytanie, moze dlatego ze jest zle sformulowane a moze dlatego ze jestem po 6 piwach. W kazdym badz razie, jak to w kursie pana Miroslawa bylo do pisania gier swietnie sprawdzaja sie KLASY a szczegolnie takie pojecie jak DZIEDZICZENIE a szczegolancko szczegolnie jak ABSTRAKCJE. Przykladowo wyobraz sobie sytuacje ze klasa to pojemnik z pulkami. np klasa CZARODZIEJ. Myslisz sobie no dobra czarodziej no ale co z tego????????????? a ja odpowiem no a to z tego ze czarodziej moze byc np Dobry i zly // czarnomagiczny i bialomagiczny // dlugobrody i krotkobrody albo wszystkie razem specjalizacje okreslaja jeden TYP osoby CZARODZIEJA. I np dla tej klasy okreslamy sobie sile,inteligencje,moc czarow, zakon, wierzenia, uczucia, i wiele wiele innych cech charakteru ktore wplywaja na rozwoj rozgrywki / walke. Kazdy ten typ czarodzieja definiuje inne wartosci w tej klasie to chyba proste, ale co w tym wszystkim jest najwazniejsze?? Too ze myslisz sobie: Moja gra jest doskonala ale stoi w miejscu nie rozwija sie, i nie ma zmian a gracze staja sie znudzeni monotonna fabula. Wtedy patrzysz o klasa CZARODZIEJ, a gdyby dodac do tej klasy nowa wartosc??? np POCHODZENIE ? z latwosicia w tedy w jednym miejscu mozesz dodac taka rzecz, malo tego jeazeli dobrze bedziesz prowadzil kod, to dodanie takiej jedenj wartosci wplynie na wszystkie wartosci w calym kodzie dzieki czemu zoptymalizujesz postacie/ zmienisz. ale sie rozpisalem do cholery :D sorry ale wyobraznia alkoholowa mnie poniosla haha :) pozdrawiam :)

 

edit:

przeczytalem Twoje pytanie i chyba zrozumialem, ciekawi Cie to jak to dziala, a no tak ze komputer patrzy sobie o taka i taka funkcje potrzebuje tyle i tyle miejsca na to i na to no to walne ja w to miejsce pamieci oraz przydziele jej tyle i tyle miejsca, i kazdej z osobna zrobie to samo... Pytanie teraz czy o to Ci chodzi, bo mowisz mam 10 przeciwnikow i oni sa wywolani jedna i ta sama funkcja. To chyba cos nie tak. a co gdyby skrocic ten kod i przeciwnik poprostu byl obiektem klasy, wywolujesz 10 konstruktorow przypisujac do innych zmiennych a na koncu to osobne funkcje sprawdzaja, monitoruja iw ykonuja ich dzialania. Nie wiem zczy dobrze to wszstko wyjanislaem
komentarz 23 maja 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Dzięki teraz mniej więcej rozumiem, jeszcze nie zdążyłem zacząć kursy progrmowania obektowego dla tego o tym nie wiedziałam i mnie to tak męczyło :D
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Tworzonych jest 10 obiektów a każdy obiekt to osobny byt.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 498 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2016 w C i C++ przez Lukaspar Użytkownik (890 p.)
–1 głos
3 odpowiedzi 718 wizyt
pytanie zadane 17 listopada 2015 w C i C++ przez kamilosxp Bywalec (2,090 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 163 wizyt
pytanie zadane 1 października 2015 w C i C++ przez patryk16 Obywatel (1,080 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...