• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Z jakimi wynikami z matury dostaliscie sie na informatyke?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
1,442 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Orszul99 Użytkownik (930 p.)
Witam w przyszłym roku zdaje mature. Chciałbym się dostać na informatyke do Wrocławia. I teraz pytanie do was z jakimi wynikami dostaliście się na studia informatyczne? Dodam, ze radze sobie chyba dobrze z matematyki,fizyki i angielskiego (trojki oraz czworki) lecz boje sie ze to moze zabraknac...

Dzieki za odpowiedz!

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)

Rozumiem, że politechnika lub uniwerek. Ja na PWr na wydział informatyki i zarządzania dostałem się bez problemu z

  • Matematyka P-94% R-68%
  • Angielski P-96%, R-62%
  • Informatyka R-84% 

Tutaj akurat moim atutem była informatyka, którą może być liczona zamiast fizyki. 
Kolega z lekko gorszymi wynikami nie dostał się na WIZ, ale dostał się na wydział elektroniki (też informatyka).
Natomiast na uniwerek nie wiem jak z informatyką, ale na informatyke stosowaną nie ma problemu chyba żadnego się dostać :) 

komentarz 29 stycznia 2017 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
I jak? Obaj jesteście zadowoleni? Rozważałem kiedyś PWr, oba z wymienionych kierunków.
komentarz 29 stycznia 2017 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Jestem dopiero na pierwszym roku więc ciężko oceniać, ale z relacji starszych roczników i tego co sam widzę uważam wiz za jeden z najlepszych wydziałów na politechnice :) Na temat elektroniki w sumie cieżko mi się wypowiedzieć. Jeżeli chodzi o programowanie to na początku i tak nie ma szału bo jakieś podstawy tylko że my mamy Jave, a na elektornice C (albo cpp nie pamiętam już). Co ciekawe w tym semestrze będziemy mieli programowanie obiektowe nie w Javie, a w C++ xd Można by dużo opowiadać o pwr, ale jak na razie jestem zadowolony z wyboru :D
+2 głosów
odpowiedź 28 stycznia 2017 przez Janusz programowania Bywalec (2,710 p.)
Dużo zależy od progów na uczelni. Zobacz jak punktowane są poszczególne przedmioty na maturze, progi z ubiegłych lat i przelicz sobie ile musiałbyś uzyskać %. Rok temu przy wynikach z rozszerzonej matury ~80% na studia informatyczne dostałem się bez problemu.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,078 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 935 wizyt

92,632 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,872 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...