• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór płyty głównej (GigaByte) do podzespołów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
248 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
Witam,

ostatnimi czasy planuję czasy zakupu różnych podzespołów komputerowych, lecz brakuje mi cały czas (chyba najważniejszej) płyty głównej (najlepsza była by od GigaByta) do zestawu:

Dysków: SDD Crucial 480 GB i HDD Hitachi 1TB TravelStar 7K1000 9.5 mm 7200 obr.

Procesora: Intel core i5-6402P 2.80 GHz 6MB Box

Obudowy: SilentiumPC Brutus (tak wiem po co ta informacja, ale dobra)

Napęd DVD: LG- DVD

Zasilacz: SilentiumPC 600 W Vero M1

Ram: HyperX 16GB 2400 MHz Sauage Black CL12

Karta graficzna: nie gram w gry, ale jak by była jakaś w miarę tania i dobra wo bym raczej wziął

Głośniki: Creative 2.1 Inspire A120

Klawiatura: jeszcze nie mam modelu

Monitor: tak samo jak by ktoś miał jakiś pomysł na monitor z wysokością 30 cm

 

Wszelkie zmiany, podpowiedzi, w miejscach gdzie nie określiłem się bym prosił o jakieś przykłady :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 grudnia 2016 przez wlprzemek Obywatel (1,500 p.)

Hey!

Ja zanim bym Ci doradził, to zapytał przede wszystkim o przeznaczenie komputera i mniej więcej kwotę jaką możesz na to poświęcić bo według mnie to chyba najważniejsze kryteria yes

0 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2016 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)
Jestem fanem Asusa. Obecnie mam Z97-A. Powoli zaczyna brakować portów ;)
komentarz 24 grudnia 2016 przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
a dobra jest?

i jak ci może brakować port masz drukrkę myszke klawiaturę dyski prenosne pendrive caly cas podlaczone cz co
komentarz 24 grudnia 2016 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)
Wszystko chodzi a gdy chce zrobić coś na siłę to filtry przepieciowe to wykrywają ;)

Jestem wymagający :D
0 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Zrobiłeś dziwną rzecz, jednym z dwóch pierwszych elementów jakie kupujesz jest to płyta główna. Pod płytę główną dostosujesz procesor, lub na odwrót. Ale i pod płytę główną zasilacz, ram etc, bo teraz zobacz że ilu płyt głównych nie szukasz musisz sprawdzać czy jest kompatybilne z ramem, czy ma odpowiednie interfejsy, czy ma dobry slot pod procesor.

Czemu ten komputer ma służyć jeżeli można wiedzieć, wtedy też można jakoś pomóc, btw polecam Radeona r7 240, 200 - 300 zł. jest dobra do gier i nie tylko :D
0 głosów
odpowiedź 24 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
komentarz 26 grudnia 2016 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Proc jaki wybral to i5-6400 czyli ma zablokowany mnożnik wiec nie ma sensu kupowac plyty na chipsecie z170
komentarz 27 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
A jak w przyszłości zmieni proca na i7 7700K?
komentarz 27 grudnia 2016 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Nie opłaca się. Wydajność nowej generacji jest niewiele wyższa. Zresztą wychodzą one na poczatek stycznia wiec nie kupowalby proca na pare tygodni. Proc powinien mu wystarczyc na 2-3 lata conajmniej. A po tym czasie nowe proce beda juz  na nowych socketach

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 262 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez GroszekMonster Nowicjusz (240 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 196 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
–1 głos
4 odpowiedzi 275 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...