• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Format płyty głównej [ankieta]

Object Storage Arubacloud
–1 głos
264 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
Witam,

mam problem co do wyboru formatu płyty głównej, ktoś mi podpowie na który się zdecydować czy jakieś podpowiedzi?
Możliwe odpowiedzi:
ATX (1 głos, 50%)
MicroATX (1 głos, 50%)

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Kolego, to jest twoje kolejne pytanie które rodzi łańcuch bezsensownych pytań. Zgaduje nie wiesz nawet, czym różni sie jedna płyta główna od drugiej. Zleć komuś to żeby Ci ten komputer sklepał w całość, bo widać że ty nie wiesz co jest do czego. A ktoś zrobi Ci to w dobrej cenie, i w twoich wymaganiach a ty nie dość że możesz w bagno się wkopać i coś popsuć to jeszcze wydać pieniądze bezużytecznie.
komentarz 27 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

@Adrian1999,daję plusa

Jestem za tą propozycją.Gdyby tak wszystko,wszystkim można było doradzić jak(naprawić,poskładać),to punkty serwisowe w naszym kraju,by splajtowały.

Odkryte w Europie,polskie forum pasjonatów doprowadziło do plajty serwisy komputerowe w Polsce.W Europie serwisanci drżą,a na innych kontynentach nerwowo przygryzają palce.Już widzę te nagłówki w mediachwink

Pozwoliłem sobie na mały żart,taki tyci.

Pozdrawiam.

komentarz 27 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
To znaczy, tu nawet nie to że serwisy splajtują, ale chłopak / dziewczyna ma ograniczony wybór. Ktoś mu powie jeden procesor jest dobry, a ktoś inny że drugi jest dobry. Nie ma porównania bo nie potrafi porównać, złożyć no też nie wiem czy złoży dobrze komputer skoro nie zna definicji nawet taktowania. W serwisie idziesz, ktoś da Ci gotowe propozycje, to albo to albo to, wytłumaczy wszystko, złoży a ty nie masz problemu. Bo nie zapominajmy że starczy że zmienisz 1 element podzespołu i możesz już mieć pieniądze w błoto, twórca tematu w innym temacie napisał że chcę DDR4, a nie lepiej płytę główną z dual channel, i najlepszą wersję DDR-KI 3ki, kolega chciał wybrać procesor jakiś do 700 - 800 zł, to jest pewne że DDR4 nawet nie da swoich 100% tam. Więc po prostu kolega może wyrzucić pieniądze sobie głupio w błoto, a jego komputer nie wykorzysta w 100% podezspołów. Po co ?
komentarz 27 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Dlatego też pozwoliłem sobie na ten żarcik.

Jestem zwolennikiem rozwiązania problemu w sposób taki jak napisałeś.

Swoją drogą, też chyba gdzieś wspominałem o tym.

Jeszcze coś dodam.

Zakładając że wszystkie części kompa zostaną dobrane(wybrane) optymalnie.To trzeba to wszystko poskładać i skonfigurować.

Zakładając że wszystko odbędzie się przy pomocy forum,można zadać pytanie.Czy to się opłaci? w funkcji czasu.

Ja bym wybrał wizytę w serwisie i z serwisantami bym sobie pogadał.Co z czym za ile.Stosunek jakości do ceny podzezpołów,sprawy gwarancji,wsparcia technicznego itd.

Dużo zależy też od budżetu jakim się dysponuje(ale tu Ameryki nie odkryłem) ;)

Pozdrawiam.
komentarz 27 grudnia 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Prawda jest taka, że jeśli twórca tematu ma kolegę w technikum informatycznym to ten jego kolega jest w stanie mu to wszystko zrobić, w 2 klasie technikum już zdaje się egzamin zawodowy by być serwisantem. Tylko zasada jedna, niech osoba która się zna robi co ma robić a ten który się nie zna nie mówi swoich tez, np że lepiej kupić super kartę graficzną do i3 zamiast średniej karty graficznej oraz dysku ssd.
komentarz 28 grudnia 2016 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Z reguły jednak gdy poprosisz w sklepie o złożenje komputera wyjdzie co to drożej niż samemu. No ale jak sie nie ma o składaniu żadnego pojęcia. Choć myśle, że gdyby autor poogladal troche poradnikow i filmikow na yt na temat podzespolow i skladania komputerów to juz po tygodniu byłby w stanie samemu złożyć kompa.
komentarz 28 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)

Z reguły jednak gdy poprosisz w sklepie o złożenje komputera wyjdzie co to drożej niż samemu.

Zgadzam się.Jest to usługa,więc raczej nikt za darmo.....

Ale,jeśli stać mnie na kupno kompa za np.2000PLN to kwota 50~100PLN za poskładanie nie powinna być jakimś szczególnym problemem finansowym.

Inną sprawą jest "psychologiczna strona" lęk że przy składaniu w domu coś może pójść nie tak...w stylu,a jak złamię jakiś zaczep,albo jak pomylę końcówki przewodów itp...

Dla starych wyjadaczy to nie jest problem(składanie) ale dla kogoś kto się chce czegoś nauczyć?Może być kosztownym i stresującym doświadczeniem.Nawet jeśli obejrzy poradniki.

Pozdrawiam :)

komentarz 28 grudnia 2016 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Masz rację, ale co do składania w innych sklepach tam też bardzo często okazuje sie ze dostajesz nie działajacy komputer lub uszkodzony
komentarz 28 grudnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Tylko że w tym przypadku masz prawo reklamować taką usługę lub kolokwialnie pisząc "olać ich" zwrot pieniędzy i poszukać serwisu z prawdziwego zdarzenia.

W tej kwestii dobrze sprawują się serwisy komputerowe które prowadzą też sklep z podzespołami do kompów.

Dlatego jestem zwolennikiem rozmów bezpośrednio z serwisantem,który będzie składał kompa.Warto też,przygotować się do takiej rozmowy.Zadając pytania można wywnioskować czy rozmawia się z fachowcem.

Podstawa,należyprzedstawić czego się oczekuje od sprzętu i jakimi finansami się dysponuje.Potem należy słuchać propozycji serwisu.Pytania do, mają rozwiać wątpliwości.

Piszę to pod wpływem własnych doświadczeń :)
0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
To zależy od budzetu,  typu obudowy oraz od twojego sprzetu.
komentarz 27 grudnia 2016 przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
na razie nie zależy bo zastanawiam się nad wyborem płyty głównej, teraz mam na myśli Gigabyte GA-B150-HD3 (B150 PCI-E DDR4) i chyba to wezmę
komentarz 27 grudnia 2016 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Lepsza bedzie msi b150m pro-vdh albo msi b150m pc mate
0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
To tylko zależy od obudowy jaką posiadasz, jak masz małą obudowę to może ATX się zwyczajnie nie zmieścić!
0 głosów
odpowiedź 27 grudnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Lookłem twoje 3 tematy i w każdym temacie nie masz pojęcia o czym ty gadasz jestem tego bardziej niż pewien, daj jakiemuś gościowi z 50-100zł i niech ci złoży PC albo kup gotowca z morele/proline/normalny komputery ( co też odradzam ale to będzie na pewno lepszy wybór niż twój), przedtem uparłeś się na płytę gigabyte bo co ładnie wyglądała czy co? Teraz zastanawiasz się nad formatem płyty ATX czy MicroATX jak wiesz to powiedz jakie są różnice
komentarz 28 grudnia 2016 przez Alvancaran Dyskutant (8,160 p.)
Na morele jak masz kod to mogą ci zlozyc za 1zł jednak jest to dobra opcja tylko gdy ktos ma zerowe pojęcie na temat podzespolow

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 252 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez GroszekMonster Nowicjusz (240 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 239 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...