• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co teraz wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
188 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2016 w C i C++ przez MrTenny Początkujący (320 p.)
Witam serdecznie!

Właśnie dziś zakończyłem cały kurs u Pana Mirosława Zelenta.

Moje pytanie brzmi co teraz? Chciałbym się dalej rozwijać.

Mam przejść teraz na język C# i pisać w Unity gry, gdzie głównie mam zaplanowany projekt?
Czy kontynuować pisanie w C++ i jakimś programie pisać gry?? c++ Builder znam na tyle ile, przedstawił
w tym kursie Pan Mirosław. Nie mam pojęcia czy można tam swobodnie stworzyć grę 3D.

Ogółem podsumowywując gdzie? W co? Mam się udać? Dzięki za wszelkie odpowiedzi. Pozdrawiam
komentarz 13 grudnia 2016 przez E_ZER Początkujący (320 p.)
Według mnie powinieneś dalej kontynuować naukę c++ o jakieś biblioteki np. SFML albo OpenGl i directx ale raczej to pierwsze bo w nim robisz w 2D i więcej się przez to nauczysz np. o wektorach. Te dwa ostatnie to głównie 3d wiec być może nic nie zrozumiesz. Jak już się nauczysz to zrób jakaś gre i dalej się rozwijaj.

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2016 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Mam propozycje, zrób grę w C++. Na przykład przy pomocy biblioteki SFML lub Allegro.
0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2016 przez Sinnley Stary wyjadacz (12,810 p.)
Najlepiej jakbyś znał oba języki. Po kursie MZ twoja wiedza jest na raczej niewysokim poziomie. Masz przybliżoną składnie języka, lecz oczywiście nie całą, pare wybiórczych funkcji itd.

Na twoim miejscu faktycznie kontynuowałbym naukę C++a, bo w programowaniu gier fakt faktem raczej tego języka nie unikniesz. C# i unity jak najbardziej, ale raczej na dalszym planie.

Polecałbym Ci najpierw przerobić jakiś obszerniejszy kurs C++a np. cpp0x, a najlepiej kupić książkę, a swoje pierwsze gry robić w SFML. Jest to biblioteka, która daje całkiem przyjemne możliwości robienia gier 2D, wprawdzie poza własnymi małymi projektami raczej wiele z niej nie wyciśniesz, ale będzie dobrą podstawą do zrozumienia tego jak gry się robi. Potem faktycznie warto przerzucić się na coś w czym faktycznie będziesz mógł robić gry z prawdziwego zdarzenia np. Direct X, ale najpierw warto znać podstawy.
–3 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2016 przez operator Stary wyjadacz (10,920 p.)
Moim zdaniem jeśli chcesz dalej wchodzić w programowanie to może jakieś studia zaoczne w tym kierunku?
komentarz 13 grudnia 2016 przez MrTenny Początkujący (320 p.)
Jestem samoukiem.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt
pytanie zadane 6 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez MiO Obywatel (1,310 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 335 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez trolll Początkujący (250 p.)

92,620 zapytań

141,472 odpowiedzi

319,806 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...