• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kompilator nie tworzy pliku .exe w folderze debug

Object Storage Arubacloud
0 głosów
758 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2016 w C i C++ przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)
Cześć, zaczynam swoją przygodę z OpenGL, ale już na starcie napotkałem problem, mianowicie dodałem do VS niezbędne biblioteki włącznie z dodaniem lików ddl do ścieżki systemowej, VS podświetla mi słowa kluczowe, proponuje funkcje z nowych bibliotek kiedy zaczynam je pisać, niby wszystko ok. Do momentu kiedy chcę skompilować przykładowy program. Na Error liście nie wyświetlają się błędy ale wyskakuje okienko

"Wystąpił błąd przy kompilacji. Czy chcesz kontynuować i uruchomić ostatnią kompilację zakończoną powodzeniem?"

Naciskając "Tak", wyskakuje komunikat że nie można odnaleźć pliku .exe w ścieżce projektu w folderze debug...

Chciał bym zaznaczyć że przy tworzeniu jakiegokolwiek innego projektu nie ma takiego problemu...

Do wykorzystania OpenGL wykorzystuję projekt Win32.

Z góry dzięki za pomoc! :)
komentarz 11 grudnia 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Czy VS nie chce swojego dll, #include "stdafx.h"?
komentarz 11 grudnia 2016 przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)
nie woła, dodałem mu iostream, niczego nie woła i to jest problem

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 grudnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

 Czy chcesz kontynuować i uruchomić ostatnią kompilację zakończoną powodzeniem?

Naciskając "Tak"

...pewnie po prostu nie było ani jednej "ostatniej kompilacji zakończonej powodzeniem".

Napraw błędy w kodzie, skompiluj i pewnie wtedy da się uruchomić.

komentarz 11 grudnia 2016 przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)

Nie ma błędów w kodzie. Przynajmniej VS nie wskazuje ich, dodam też że nie kompilują się przykładowe kody wzięte z git huba. 

komentarz 11 grudnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
...ale jak widać były błędy. Nie wiem co zrobiłeś że tu Ci się nie pokazały.

Otwórz okno wyjścia (View -> Output, nie wiem jak jest po polsku; albo ctrl+alt+o) i tam zobacz co kompilator powiedział.
komentarz 11 grudnia 2016 przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)

Kompilator powiedział: 

1>------ Kompilacja rozpoczęta: ProjektOpenGL_new, KonfiguracjaDebug Win32 ------
1>LINK : fatal error LNK1104: cannot open file 'glfw3ddl.lib'
========== Kompilacja: 0 zakończono powodzeniem, 1 zakończono niepowodzeniem, 0 zaktualizowano, 0 pominięto ==========

 

komentarz 11 grudnia 2016 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
No to źle zainstalowałeś/dodałeś do projektu GLFW.
komentarz 11 grudnia 2016 przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)
Dodałem nie tyle do projektu dco windows>system32
komentarz 11 grudnia 2016 przez Piotr Królak Obywatel (1,950 p.)
Istnieje możliwość że "glfw3ddl.lib" jest uszkodzony? dodałem zgodnie z wieloma tutorialami na 2 komputerach i za każdym razem ten sam problem...

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,775 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 176 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w OpenGL, Unity przez Kyatt Początkujący (400 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...