• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zamiana treści na kod

Object Storage Arubacloud
0 głosów
133 wizyt
pytanie zadane 18 października 2016 w C i C++ przez Falwack Początkujący (400 p.)
Witam! Moim problem zapewne jest problem, który dotyczy wielu osób (albo i nie, tylko ja jestem taki dziwny) z pisaniem programów.

Uczę się C++ od 2 klasy technikum, więc nie mówię, że nie umiem C++. Umiem go, potrafię sobie mniej więcej wyobrazić jak coś ma wyglądać.

Moim problemem jest przeobrażenie treści zadania na kod w programie.

Na ten przykład, był sprawdzian z tablic znaków. Było zadanie,że do 20 elementowej tablicy wpisać jakiś tekst i program miał liczyć ile razy użytkownik wpisał dużą literę. Mam wyobrażenie jak to ma wyglądać, ale nie potrafię tego przerobić na kod. Rozumiem zadanie, nie wiem jak to napisać.

Czy macie dla mnie jakieś porady jak mam się podszkolić albo w ogóle jak "naprawić" tą moją przypadłość nieumiejętności zamiany treści zadania na kod?

Staram się robić te zadania ze spoju, oglądam kurs Mirosława Zelenta na YouTubie (który swoją drogą mógłbym polecić każdemu, a gdybym miał możliwość zamieniłbym moich nauczycieli na Zelenta) coś to niby pomoga, ale dalej mam z tym problemy.

Co najciekawsze nie mam żadnych problemów z językami, których uczymy się na przedmiotach zawodowych (Java,PHP, SQL), tam nie mam takich problemów jak na C++.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 października 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Problemy o których piszesz są związane z myśleniem algorytmicznym. Nie za bardzo wiem jak możesz mieć problemy z C++ skoro nie masz takich w Javie. frown

komentarz 18 października 2016 przez Falwack Początkujący (400 p.)
Może dlatego, że Javy miałem totalne podstawy. Jakieś tam funkcje, walidacja formularzy, obsługa plików.

Jak sobie z takimi problemami poradzić?
komentarz 18 października 2016 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

To jest kwestia wymyślenia algorytmu. Masz w zadaniu tablicę znaków. Więc logiczne że ją deklarujesz. Musisz sprawdzić każdy jej element, więc potrzebujesz pętlę. For, na przykład. 

Wiesz jak się odnieść do miejsca w tablicy. Musisz sprawdzić czy litera jest wielka. nie wiesz jak? big letter c++ No i masz isupper.

Zacznij od prostych rzeczy. Reszta sama przyjdzie, o ile będziesz nad tym pracować. 

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 273 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w C i C++ przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 363 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2017 w HTML i CSS przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 124 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w C# przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...