• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed AdventOfCode, o co pytają w 2 części zadania?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
123 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2017 w C# przez pulson666 Stary wyjadacz (12,560 p.)
zamknięte 14 stycznia 2017 przez pulson666
Hej, treść zadania jesttakie ( i chodzi mi o część 2):

Day 4: Security Through Obscurity ---

Finally, you come across an information kiosk with a list of rooms. Of course, the list is encrypted and full of decoy data, but the instructions to decode the list are barely hidden nearby. Better remove the decoy data first.

Each room consists of an encrypted name (lowercase letters separated by dashes) followed by a dash, a sector ID, and a checksum in square brackets.

A room is real (not a decoy) if the checksum is the five most common letters in the encrypted name, in order, with ties broken by alphabetization. For example:

aaaaa-bbb-z-y-x-123[abxyz] is a real room because the most common letters are a (5), b (3), and then a tie between x, y, and z, which are listed alphabetically.

a-b-c-d-e-f-g-h-987[abcde] is a real room because although the letters are all tied (1 of each), the first five are listed alphabetically.

not-a-real-room-404[oarel] is a real room.

totally-real-room-200[decoy] is not.

Of the real rooms from the list above, the sum of their sector IDs is 1514.

What is the sum of the sector IDs of the real rooms?

Your puzzle answer was 409147.

The first half of this puzzle is complete! It provides one gold star: *

--- Part Two ---

With all the decoy data out of the way, it's time to decrypt this list and get moving.

The room names are encrypted by a state-of-the-art shift cipher, which is nearly unbreakable without the right software. However, the information kiosk designers at Easter Bunny HQ were not expecting to deal with a master cryptographer like yourself.

To decrypt a room name, rotate each letter forward through the alphabet a number of times equal to the room's sector ID. A becomes B, B becomes C, Z becomes A, and so on. Dashes become spaces.

For example, the real name for qzmt-zixmtkozy-ivhz-343 is very encrypted name.

What is the sector ID of the room where North Pole objects are stored?

Although it hasn't changed, you can still get your puzzle input.

Answer:  ..

-----------------------------------------------------------

Rozumiem, ze mam odszyfrować nazwy pokoi, za pomocą przesuwania liter po alfabecie o id (liczba) ilość razy. Zrobiłam to i o co chodzi z pytaniem ,,What is the sector ID of the room where North Pole objects are stored?"? Mam dać Id pokoju o jakiej nazwie .o,O ..nie czaje ..Słowa ,,north pole" ,,object" i ,,stored" sprawdzałam, nie ma takiego pokoju co by zawierał te słowa klucze..

Nie każdy ma dostęp to powiem, że po odszyfrowaniu, większość nazw pokoi to nadal śmieci, a te co mają w j. ang. sens ..nie są o biegunie polarnym raczej ..

Proszę o pomoc, bo utknęłam, a bez rozwiązania nie da się isć dalej ..;<
komentarz zamknięcia: Znalazłem odpowiedź na nie (dokładniej to błąd we własnym programie).

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 271 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2020 w C i C++ przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 547 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2015 w C# przez Kacpei Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,036 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w C i C++ przez necik Początkujący (430 p.)

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,603 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...