• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony

Object Storage Arubacloud
0 głosów
314 wizyt
pytanie zadane 25 września 2016 w HTML i CSS przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
edycja 25 września 2016 przez zgrybus
Witam. To moja pierwsza responsywna strona. Bardzo proszę o ewentualne uwagi co do wyglądu jak i kodu strony :)

( Wielkością strona nie powala - po prostu to pierwszy projekt responsywny a wrzucam go tu, aby zobaczyć zdanie innych - może jakieś błędy wyłapiecie :) )

link do gita - > https://zgrybus.github.io/HTML-CSS-projects/

Chrome/Firefox/Opera/IE <- strona działa :P

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 września 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
edycja 25 września 2016 przez Kamil Naja
Zrób z niej github pages!

Co do treści - na stronie nie ma głównego elementu (logo, nazwa strony).

Te elementy w menu mocno wyłażą po najechaniu - dałbym delikatniejszy efekt.

Czcionki są może ładne, ale mało czytelne. W treści dałbym czcionkę bezszeryfową i na pewno dałbym inny font w nagłówkach.

Walidator wywala parę błędów związanych z buttonami. W RWD można dodać button do składania menu.
komentarz 25 września 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
No właśnie jakoś mi to nie wychodzi. Wchodzę w repo -> settings -> Launch auto(...) -> i tam wsadzam kod HTML i CSS?
komentarz 25 września 2016 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
nie, wchodzisz w settings i tam w github-pages "master branch"
komentarz 25 września 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
komentarz 26 września 2016 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Nie zauwazylem slow kluczowych w head
0 głosów
odpowiedź 26 września 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Hej.

Podoba mi się pasek ze zdjęciem i czcionka głównego tytułu. Kolory fajnie dobrane.

Nie podoba mi się efekt po najechaniu przycisków.  Trochę footer za wysoki na dużej rozdzielczości. Pasuje tu burger menu ze zwijanym menu.

Ogólnie dobre wrażenie.
komentarz 26 września 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Rozumiem, chodzi Ci o przyciski w menu, czy buttony? :)

Co do footera, zawsze mam z nim jeden problem. Nie przylepia się dolnej krawędzi strony ( nie chodzi mi o position fixed, tylko o to, aby footer zawsze był na samym dole - > Trick z css-tricks jakoś mi nie działa :( ).
komentarz 26 września 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)

Obydwa. 

A co do footera to dajesz w klasie nadrzędnej position: realtive, a footer: position: absolute z własnością bootom: 0. 

http://jsfiddle.net/webtiki/h9mHc/

komentarz 26 września 2016 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Dziękuje bardzo :)

Tranzystor w obydwu nie podoba Ci się? Czy ogólnie, beznadziejnie to wygląda? ^_^
komentarz 26 września 2016 przez mowmiheniek Stary wyjadacz (11,900 p.)
Jak dla mnie za wolno wychodzą, a te na górze dodatkowo za daleko.

Zobacz na te przykłady:

https://www.wpfreeware.com/tutorial/incredible-css3-button-animations-for-hover-effects/

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 649 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w HTML i CSS przez Mistrz0000000 Bywalec (2,780 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 482 wizyt
pytanie zadane 22 września 2016 w HTML i CSS przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)
+3 głosów
10 odpowiedzi 844 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez Snejker Nowicjusz (160 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...