• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wartościowy pracownik w branży produkcji gier

Object Storage Arubacloud
0 głosów
553 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Neko Użytkownik (780 p.)
Witam!

Otóż za rok skończę liceum i tak sobie myślę że najwyższy czas ukierunkować się choć minimalnie.Nie będę ukrywał że największą przyjemność sprawia mi pisanie gier, na obecny moment znam dobrze c++ i c#, oraz biblioteki graficzne SDL i ALLEGRO, w najbliższym czasie mam zamiar podejść do openGL'a.

 

Teraz moje pytanie, możecie polecić jakąś uczelnie/kierunek który przygotuje mnie do owego zawodu? Czy taka ścieżka kariery jest opłacalna, jakie mam szanse na znalezienie dobrej pracy w sporym studiu? Czego się uczyć żeby jak najlepiej przygotować się do studiów oraz przyszłej pracy?

Dodam że jako wyjście awaryjne zakładam pisanie portali internetowych które nie sprawia mi większych problemów, a także dostarcza sporo frajdy.Wydaje mi się że w tej branży dużo łatwiej o znalezienie zatrudnienia dlatego traktuje to jako swego rodzaju plan b.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie!
komentarz 29 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Stary od 3 lat pracuje zawodowo jako programista
komentarz 29 lipca 2016 przez niezalogowany
Proszę przestańcie tak pisać on nie chciał słuchać kto jest lepszym programistą. Wiem może jest to młoda osoba i nie ma ogromnego doświadczenia, ale pomyślcie on chodzi do liceum, a prawie nikt w tym wieku nie ogarnia programowania. Jak na swój wiek na pewno dobrze zna się programowaniu. A wy tak pisząc go zniechęcacie do programowania!
komentarz 29 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Moja wypowiedz nie miala na celu nikogo zdemotywowac, ale chce uswiadowmic mlodego programiste jak jest, przerost ambicji u mlodych zdaza sie czesto, tak po zatym zycze mu samych sukcesow
komentarz 29 lipca 2016 przez Neko Użytkownik (780 p.)
Reszta osób z mojego rocznika jest na pograniczu zrozumienia struktur xd Nic mnie nie zdemotywuje ale po prostu jestem zaskoczony że osoba w Twoim wieku napisała tak bezsensowny komentarz i doczepiła się do nic nie znaczącego przymiotnika.
komentarz 29 lipca 2016 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Po prostu jestem na to uczulony, z tymi strukturami nie jest chyba tak zle, z tego co ja pamietam w wieku 16 lat potrafilem juz obiektowke w c++, teraz mam 25 lat i dalej wiem ze nic nie wiem

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 28 lipca 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Skoro tworzenie gier to słyszałem coś o tym: http://www.szkolafilmowa.pl/pl/kierunki/rezyseria-i-produkcja-gier-wideo/ tylko na te studia trzeba płacić i to sporo.
komentarz 28 lipca 2016 przez Neko Użytkownik (780 p.)
No rzeczywiście nie mało :c

A takie zwykłe studia informatyczne będą w stanie przygotować mnie do zawodu?

Chęci są i to równie spore jak czesne uczelni której podałeś :D
komentarz 28 lipca 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Moim zdaniem studia powinny tylko poprawić twoje umiejętności, nie potrzeba ci studiów żeby robić wielkie rzeczy, możesz się tego wszystkiego nauczyć sam, wystarczy tylko trochę silnej woli.
komentarz 28 lipca 2016 przez Neko Użytkownik (780 p.)
Uczę się, ale dobrze by było poznać ogólnie zasady tworzenia silników gier itd.
komentarz 28 lipca 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
komentarz 28 lipca 2016 przez Neko Użytkownik (780 p.)
Właśnie o co chodzi z tymi studiami podyplomowymi? Bo kompletnie zielony jestem w tym temacie.
1
komentarz 28 lipca 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
Studia podyplomowe robisz po uzyskaniu tytułu licencjata albo inżyniera. Po bodajże 3-3,5 lat studiów możesz przystąpić do podyplomowych.
komentarz 28 lipca 2016 przez Neko Użytkownik (780 p.)
Czyli zrobić licencjat z informatyki i kontynuować na kierunku tworzenie gier? Ma to sens?
komentarz 28 lipca 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)
To już zależy tylko od ciebie i twoich upodobań.
komentarz 8 sierpnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)

Nie no, jest się czym chwalić ^^

0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2016 przez Quirinnos Użytkownik (980 p.)

Zastanów się czy panowie z CDP RED czy Rockstar'a kończyli studia ukierunkowane na tworzenie gier? Takie studia to wymysł ostatnich lat, żeby chociaż w jakimś stopniu zainteresować (coraz bardziej wymagający i niechętny) tłum ludzi, którzy myślą, że pójdą na studia i będą klepać swoje Wiedźminy. 

Nie będę ukrywał że największą przyjemność sprawia mi pisanie gier, na obecny moment znam dobrze c++ i c#, oraz biblioteki graficzne SDL i ALLEGRO

Masz ukończony jakiś większy projekt? Nie wiem, jakiś klon Mario chociaż? Bo tak jak któryś z przedmówców napisał. Znać, a znać to dwie inne rzeczy. Można znać język polski, ale nie umieć pisać książek. Znajomość semantyki to nie wszystko :).

Ja Ci powiem tak. Dla mnie większość tych studiów ukierunkowanych na tworzenie gier to strata czasu. Więcej nauczysz się dłubiąc sam, a i nie stracisz czasu na uczenie się nieprzydatnych pierdół. Chociaż może to dlatego, że jestem raczej samoukiem i nie widzę w studiach niczego czego nie byłbym w stanie nauczyć się sam. Dziś są takie czasu, ze wszystko i jeszcze więcej jest dostępne od ręki, w Internecie. I żeby nie było, że tak sobie bredzę. Kończę kierunek 'grafika i projektowanie gier'. Patrzyłem tez na plany innych uczelni na podobnych kierunkach. I sam sobie odpowiedź czy idzie się na studia po to, żeby przerabiać oficjalny tutorial ze strony Unity? :)

Jeśli zależy Ci na papierze - idź na jakie bądź studia. (ścisłe, w sensie). Pracodawcy (w branży programistycznej) raczej nie będzie interesować czy masz papier, tylko co umiesz i co już zrobiłeś.

A co do technologi. Jeśli chcesz zapętlić się w wiecznym pisaniu silniku gry, rozwijaj C++/Allegro czy co tam wolisz. Jeśli chcesz robić gry - zainteresuj się jakimś gotowych silnikiem. Unity/UE, teraz wszystko na darmowych licencjach (do pewnego progu)

 

Pozdrawiam.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 634 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,411 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,780 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...