• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki do Asemblera

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
3,430 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w Inne języki przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Witajcie,

próbuje zacząć naukę asemblera. Jest to język niskiego poziomu dlatego też pszukuję takiej książki (kurs), który w miarę możliwości będzie opisywał jasno i klarownie podstawy. Ponieważ że obecnie jest mnóstwo wesji asemblera, poszukuję czegoś takiego co w miarę możliwości będzie więdzą uniwersalną. Wiedzą uniwersalną, czyli taką która umożliwi mi dalszą, oraz szybszą naukę na wybryan(ej/ych) wersji bardziej zaawansowanych tego oto języka.

Bardzo będę wdzięczny jeżeli możecie polecić takie książki. Oczywiście szukam ich w wersji drukowanej, ale nie koniecznie znów polsko-języczne (dopuszczam angielski).

Pozdrawiam Feniks

8 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Ja nie polecam kupna książki, ponieważ zapłacisz za nią, a potem być może Ci się nie spodoba. Ucz się z:

  • Videocastów Gynvaela Coldwinda
  • Oczywiście dokumentacja intela
  • bogdro.fulba.com

Jeszcze dopiszę ci później bo nie pamiętam linków do innych poradników.

Pozdrawiam :)

komentarz 5 kwietnia 2015 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Bardzo dziękuje tobie za taką opowiedź, ponieważ źródła wiedzy poświęcone nauce asemblera są warte uwagi. Każdy z nas ma własną formę zdobywania wiedzy. Książki mogą mieć czasami treść nie wyczerpującą na dany temat, ale zawsze mam ją przy sobie i mogę zawsze do pewnego aspektu w niej łatwo wrócić. Natomiast wszystkie źródła multimedialne takie jak filmy na YT, lub książki PDF posiadają najbardziej aktualną, a nawet i wyszukaną na dany temat wiedzę. Dlatego też doceniam to że podzieliłeś się nimi ze mną i jestem tobie za to bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam Feniks
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)
edycja 5 kwietnia 2015 przez hit02

Z tego, co słyszałem, to możesz wysłać maila do intela i poprosić ich o drukowaną wersję dokumentacji. Sam nie zamawiałem, ale warto spróbować. (Jak się uda to mi powiedz. Może też zamówię. cheeky)  http://www.intel.com/design/literature.htm#top

PS Z tego co wiem, darmowe.

komentarz 5 kwietnia 2015 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Hm, bardzo ciekwa oferta ze strony intela. Książka sama w sobie napewno jest bardzo cenną kopalnią wiedzą, ale jak narzie poszukuje czegoś mniej szczegółowego co do wybranej marki procesora...

Ale zamówić jak najbardziej warto, jeżeli zakup będzię jak najbardziej pomyślny to obiecuje że się odezwę.  ;)

Pozdrawiam
komentarz 8 kwietnia 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Wysłałem e-maila do Intel'a i odpisali, że niestety już nie wysyłają dokumentacji, ale można ją kupić tutaj jak by ktoś chciał: http://www.lulu.com/spotlight/IntelSDM Niestety dość dużo (przynajmniej dla mnie) trzeba zapłacić, bo 115$.sad

komentarz 8 kwietnia 2015 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Podobne mam zdanie do twojego - 115$ na drodze nie leży. Ale sama dokumentacja wersji PDF jak najbardziej za free.
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez niezalogowany
edycja 6 kwietnia 2015
Osobiście polecam ten tytuł, zarówno dla początkujących jak i dla tych, którzy już co nieco wiedzą o tej dziedzinie.

Pozdrwaiam.

http://helion.pl/ksiazki/praktyczny-kurs-asemblera-eugeniusz-wrobel,pkasem.htm
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Podana przez Cb książka oferuje sama w sobie pewne aspekty, które bardzo mnie interesują. Bardzo dziękuje tobie za odpowiedź, a książka napewno zostanie wzięta przezemnie pod głębszą uwagę.

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez kryCHa Obywatel (1,960 p.)
edycja 5 kwietnia 2015 przez kryCHa
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
O jestem tobie bardzo wdzięczny. Właśnie korzystam z Kubuntu i samego kompilatora NASM i polecana przez Cb książka jest dla mnie chyba takim małym "gralem". :)

Dziękuje
komentarz 5 kwietnia 2015 przez kryCHa Obywatel (1,960 p.)
Ile ja się takiej książki naszukałem. Do NASM lepszej książki na razie nie widziałem
+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez AndreAS Początkujący (400 p.)
Ja bym Ci polecił dwa wydawnictwa , Helion i BTC , wejdź sobie na ich stony , znajdź interesujące Cię pozycje i poznaj tam opinie o tych książkach , ale moim zdaniem to nie wystarczy by się nauczyć programowania w Asemblerze .
komentarz 5 kwietnia 2015 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Witaj AndreAS,

oba wydawnistwa są warte uwagi, ale asembler właśnie jest tak mozolnie trudnym językiem do nauki że osobisie w tym przypadku preferuję uzysaknie odpowiedzi na moje pyatnie tutaj, czyli  w niezależnym miejscu od sklepów typu helion po to aby uzyskać jak najbardziej oczekiwany rezultat.

Ps. w innych językach programowania zawsze stosowałem się do twoje metody i nadal stosuje.

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Sortuj od najlepszej oceny, czytaj komenatrze, popatrz na spis treści i przykładowy rozdział :)

http://helion.pl/kategorie/programowanie/asembler
+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez szymon.pol Obywatel (1,370 p.)
Przyda się na pewno dokumentacja Intela (mogę podesłać). Ogólnie musisz wybrać składnie, w jakiej będziesz chciał pisać. Najpopularniejsze to składnia Intela i AT&T, różnice pomiędzy nimi łatwo znaleźć. Osobiście do nauki assemblera w składni AT&T polecam książkę Professional Assembly Language-Richard-Blum - od podstaw, całkiem przyjemnie się czyta, dużo praktycznych przykładów.
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Feniks Obywatel (1,560 p.)
Witaj, dzięki że się odezwałeś, proponowana przez Cb książka jest naprawdę warta uwagi. Przjrzałem fragment i mogę stwierdzić że w tej książce zrozumienie filozofii języka asemblera nie będzie takie trudne. Wszystko jest dokładnie opisane np. samo działanie sprzętu, co jest dla mnie bardzo ważne. Dziękuje i Pozdrawiam
–1 głos
odpowiedź 5 kwietnia 2015 przez WojAbuk Użytkownik (720 p.)
polecam dokymentacje intela

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,052 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2015 w Inne języki przez hubertgz Użytkownik (510 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 17,448 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2016 w Inne języki przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 1,444 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2015 w Inne języki przez NTXFN Gaduła (3,430 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...